Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB'den ödüllü Çağ Üniversitesi

AB'den 'Mükemmelliyet' ödülü alan ve 'diploması Avrupa onaylı' ilk üniversite olan Çağ Üniversitesi, 10 dilde eğitim veriyor

Giriş Tarihi: 30.12.2014
AB'den ödüllü Çağ Üniversitesi
Eğitimini uluslararası iletişim aracı olarak bilinen İngilizce olarak veren Çağ Üniversitesi, öğrencilerin talepleri doğrultusunda İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, Rusça gibi on farklı dünya dilinde eğitim imkanı da sunuyor. İkinci dil, mezun öğrencilerin kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmasında önemli rol oynuyor. Bölgesinde 'diploması Avrupa'dan onaylı' ve 'Mükemmeliyet' ödüllü ilk üniversite olan Çağ Üniversitesi'nin, 3 Amerikan, 3 Çin ve 35 Avrupa ülkesinden 45 seçkin üniversite ile anlaşması bulunuyor.

STANDARTLAR ÜST DÜZEYDE
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, üniversitenin değişim programlarıyla öğrencilerine dünyanın kapılarını açtığını söyledi. Lütfi Bayboğan, "Çağ Üniversitesi dünyanın önde gelen üniversiteleriyle iş birliği içerisinde olmakla birlikte, yerli ve yabancı seçkin öğretim üyesi kadrosuyla da uluslararası düzeye erişmiş durumdadır. En çok tercih edilen vakıf üniversitesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çağ Üniversitesi ayrıca ciddi burs olanakları ve istihdama verdiği destekle de lokomotif görevini üstlenmektedir" dedi.

TEKNOLOJİYE YATIRIM

Dünya standartlarındaki 500 bin metrekare görkemli ve güvenli bir kampusa sahip olan Çağ Üniversitesi'nde ayrıca, kütüphane, sinema salonu, tiyatro salonu, amfi tiyatro, basketbol, voleybol, futbol sahaları, tenis kortları, planeteryum (gözlemevi), müzik ve dans salonları, orman yürüyüş alanları, uluslararası zincir kafeteryalar ve restoranlar öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Hedefimiz bölgenin Harvard'ı olmak. Bu amaçla hem yurtiçinden hem de yurtdışından konusunda ün yapmış yerli ve yabancı akademisyenleri öğretim kadromuza katıyoruz. Çağ Üniversitesi uluslararası düzeyde verdiği eğitimin yanı sıra bin kişiye yaklaşan çalışanı ile bölge ve ülke ekonomisinin lokomotifi olma yolundadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'den ödüllü Çağ Üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN