Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdioğulları'ndan halı tabanı

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Abdioğulları'ndan halı tabanı

Plastik ambalaj sektörünün Türkiye'deki öncü firmalarından biri olan Abdioğulları Plastik, FILBACK markası altında halı tabanı da üretiyor

Adana'da 1963'ten beri plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş, Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) ihracat ağırlıklı üretim yapıyor. Abdioğulları Plastik, AOSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Bekir Sütcü ile kardeşleri Mehmet Sütcü, Ramazan Sütcü ve Salih Sütcü'nün hızlı bir yükselişe geçirmesiyle birlikte, şimdi de halı tabanı üretmeye başladı. Abdioğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, "Hızlı yükseliş gösteren ivmesiyle teknik tekstil sektöründe de FILBACK markası altında halı tabanı ürünüyle varım" diyen ve entegre üretimin yapıldığı tesiste, FILBACK için seri üretime geçildiğini belirtti. Sütcü, FILBACK ile hedefin; Türkiye pazarında bilinen kalite sevisi ile müşterilerine tedarik imkanları sağlamak ve diğer ürünlerinde olduğu gibi dünya pazarlarında pay sahibi bilinen bir marka haline gelmek olduğunu ifade etti.

LİSTELERDE ÜST SIRALARDA

Abdioğulları A.Ş.'nin 6'ncı fabrikası, 35 bin 281 metrekare alan üzerine kuruldu. 21 bin 439 metrekare kapalı üretim sahasının yanı sıra bin 596 metrekare idari binası bulunan fabrikada 85 kişiye ek istihdam sağlandı. İsviçre ve Almanya teknolojisiyle kurulan fabrika 30 milyon liraya mal oldu. Abdioğulları A.Ş., halen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı listesinde 595'inci, İstanbul Sanayi Odası'nın En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 87'nci, Anadolu 500 listesinde 286'ncı sırada. Abdioğulları, 6 tesiste yaklaşık bin 100 kişiye istihdam sağlıyor.

HALININ KALİTESİNİ ETKİLİYOR
Salih Sütcü,"Birincil halı tabanı, duvardan duvara halıların, banyo tekstili ürünlerinin ve suni çim halıların kullanılan iplik ile beraber ilk girdisini ve 'olmazsa olmazını' oluşturuyor. Taban kumaşı, tufte halının kalitesine dokuma deseni, mukavemeti ve boyutsal kararlılığı ile doğrudan etki ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdioğulları'ndan halı tabanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN