Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalı sağlık için yürüdü

Vali Musafa Büyük, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü'ne eşi ile birlikte katıldı

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Adanalı sağlık için yürüdü
Sağlık Bakanlığı tarafından sürdürülmekte olan "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" faaliyeti kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce 2014 yılının son yürüyüş programı düzenlendi. Adana Merkez Park'ta düzenlenen etkinliğe Vali Mustafa Büyük ve eşi Emine Büyük, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖNCE BİLGİLENDİRME
Yürüyüş öncesi Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Fizyolojisi Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Çiğdem Özdemir "Egzersizin önemi ve faydaları" konusunda bilgilendirmede bulundu. Ardından Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Murat Şanlı etkinliğe katılanlara, ısınma hareketleri yaptırdı.

FARKINDALIK YARATMA

Toplumun düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik edilmesini ve obezite ile mücadele konusunda insanların bilgi düzeyini arttırmayı da hedeflendiğini vurgulayan Vali Büyük, "Toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulmasına, yeterli ve dengeli beslenme ile düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmeye yönelik çalışmaları da kapsamaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı sağlık için yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN