Adana'yı Latin ateşi sardı

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Adana'yı Latin ateşi sardı

Bir zamanlar pavyon eğlencelerinin merkezi olarak bilinen Adana'da artık gecelerde Latin rüzgarları esiyor

Geçmişte her köşe başındaki pavyonları, toprak ağalarının görkemli eğlenceleriyle Yeşilçam filmlerine dahi konu olan Adana'da şimdi gece hayatı bambaşka. Artık Latin gecelerinde eğlenen Adanalılar, kurslarda salsa, tango, cha cha cha, bachata gibi dansları ustalarından öğreniyor. Kentin dört bir yanında açılan dans okulları, tutkunlarını Latin ateşi ile sarıyor.

PARTNERİNİ AL GEL

Eşini, arkadaşını, partnerini yanına alıp kurslara akın eken Adana insanı, zamanının büyük bir bölümünü Latin müziği dinleyerek, dans öğrenerek geçiriyor. İlginin bu kadar artması eğlence yaşamında da tabi ki rota değiştiriyor. Salsa ve tango gecelerinde soluğu alan dans tutkunları öğrendiklerini ve hünerlerini bu kez onlarca insana gösteriyor.

HEP GÜNDEMDE
Kurslar, geceler kadar Casa De La Danza Dans Evi tarafından Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen 3. Uluslararası Adana Tango Festival'i de Çukurova insanının latin danslarına verdiği önemi ortaya koydu. Festivaline sahip çıkan Adana, kebabı, şalgamı, bici bicisi kadar yeni yılda danslarıyla da gündeme oturacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'yı Latin ateşi sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN