Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anaokulundan itibaren uygulama geliştiriyorlar

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Anaokulundan itibaren uygulama geliştiriyorlar
ABD Başkanı Barack Obama'nın 'Herkes kodlama öğrenmeli' çağrısının ardından ortaya çıkan heyecana Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi de ortak oluyor. İki kurumun işbirliğiyle çocukların küçük yaşlarda kodlama öğrenmesi amacıyla geliştirilen 'Computational Thinking - Bilişimsel Düşünme' projesi, Bahçeşehir Koleji'ndeki 5 yaş grubundaki çocuklara uygulanmaya başlandı.

ÖZGÜN EĞİTİM
Dünyadaki akademik çalışmalar, konuya ilişkin literatür ve uygulamalar referans alınarak oluşturulan özgün eğitim çerçevesinde uygulanan projeyle çocukların bilgisayarımsal düşünme ve algoritmik beceriler gibi özellikleri kazanmaları amaçlanıyor. Bilişimsel Düşünme projesiyle çocuklar, What'sApp, Foursquare, Twitter, Facebook, Instagram ve Skype benzeri uygulamaları geliştirecek.

BİLGİNİN DÖNÜŞÜMÜ
Projeyi tüm Türkiye'ye yaymak istediklerini söyleyen Bahçeşehir Koleji Dijital Eğitim ve IT Direktörü Burak Gençay, öğrencilerin Kodable ve Scratch Junior benzeri uygulamalarla derslerde gördükleri akademik bilgiyi ürüne dönüştürdüklerini belirtti. Okul Öncesi Eğitim Öğretim Direktörü Hale Güneş, "Algoritmik düşünme ile hayatın her alanında karşımıza çıkan problemlere çözüm yolları üretiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anaokulundan itibaren uygulama geliştiriyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN