Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyagöz'ün Medikal Direktörü uluslararası bir isim

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Dünyagöz'ün Medikal Direktörü uluslararası bir isim
Dünyanın en önemli oftalmologları arasında yer alan, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği Eski Başkanı Prof. Dr. Ioannis Pallikaris, Dünyagöz Hastaneleri'nin yeni Medikal Direktörü oldu. Görevine 1 Eylül'de başlayan Prof. Dr. Pallikaris, lazer tedavilerinde çığır açan Lasik yönteminin mucidi olarak biliniyor. Prof. Dr. Pallikaris, Dünyagöz çatısı altında Türk hastaların tedavilerini de gerçekleştirecek. Dünyagöz Hastaneler Grubu, yurt içi ve yurt dışındaki mevcut hastaneleri ile 2014 ve 2015 yıllarında açacağı yeni hastaneleriyle çok uluslu bir marka olarak çalışmalarına hız verecek.

BAKANLIĞA TEŞEKKÜR

Prof. Dr. Ioannis Pallikaris ile birlikte araştırma ve eğitim çalışmalarına ağırlık verilerek, Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedeflediklerini belirten Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, "Eğitim ve akademik işbirlikleri konusunda dünyanın önde gelen üniversite ve kuruluşlarıyla yan yana gelerek, medikal gücümüzü ortaya koymak ve markamızın dünya çapında tanınırlığını artırmak önceliklerimizi oluşturacak" dedi. Kapıcıoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın yabancı uyruklu hekimlerin Türkiye'de çalışabilmesine izin vermesinin çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek "Bu sayede Prof. Dr. Pallikaris gibi dünyanın sayılı oftalmologları arasında yer alan bir ismi hem Dünyagöz Hastaneler Grubu'na hem de Türkiye'ye kazandırdığımız için gurur duyuyoruz" diye konuştu.

HEDEF ÜNİVERSİTE

Prof. Dr. Pallikaris ise Dünyagöz'ü seçme nedenleri arasında şunların yer aldığına dikkat çekti: 2000 yılından bu yana bilimsel danışmanlığını yürüttüğüm Dünyagöz Hastaneler Grubu'nun medikal direktörü olmaktan gurur duyuyorum. Dünyagöz'ün tüm hastanelerinin dünyadaki en son teknolojilere sahip olması, hekim kadrosunun son derece yetkin ve başarılı olması, modern ve vizyoner bir yönetim anlayışının bulunması ve hizmet kalitesinin dünyadaki diğer hastanelerle kıyaslandığında çok yüksek olması benim için tercih sebebi oldu. Dünyagöz Hastaneler Grubu, Avrupa'nın göz alanında en büyük hastaneler grubu. Sahip olduğu bu güçten hareketle Dünyagöz'ün sadece bugünün değil, geleceğin tedavi yöntemlerini ve teknolojilerini dizayn eden bir kurum olma yolunda ilerlemesi için çalışmalar yürüteceğim. Burada çok iyi yetişmiş, işinin ehli bir doktor kadrosu bulunuyor. Bu hekimlerimizin tecrübesinden hekim adaylarının da faydalanabilmesi için üniversite hastanesi olmayı hedefliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyagöz'ün Medikal Direktörü uluslararası bir isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN