Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapasite yılda 4 bin araç

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Kapasite yılda 4 bin araç
TEMSA Adana üretim tesisinde 555 bin metrekarelik bir alanda yıllık 4 bin araçlık üretim kapasitesine sahip. Fabrikada Türkiye pazarı için Safir şehirlerarası yolcu ve turizm otobüsleri, Prestij midibüsleri ile şehir içi toplu taşımacılık için geliştirilen Avenue otobüsleri ile kısa mesafe taşımacılık alanına yönelik MD9 ürünleri üretiliyor. Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, "2013 yılında otobüs ve midibüs segmentinde yüzde 17 civarında olan toplam pazar payımız 2014 Kasım sonu itibariyle yüzde 30 civarına gelmiş durumda. Elde ettiğimiz başarının en önemli noktası ise bu yıl yüzde 23 oranında daralan bir pazarda elde ettiğimiz büyümedir" dedi.

SON 1,5 YILDA 9 YENİ ÜRÜN

Dinçer Çelik, 3 yıldır devam eden çalışmalar sonrasında son 1,5 yıl içerisinde 9 yeni ürünün pazara sunulduğunu belirtti. Safir'in Euro 6 normundaki modelini hazırladıklarını belirten Dinçer Çelik, "Sadece Türkiye pazarı için değil, Safir'in Euro 6 normuna sahip modeline Avrupa'dan da talep var. Biz de buna göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Yeni şehirlerarası otobüsümüzü de E6 olarak Avrupa ve yurtiçi pazara aynı anda 2015'in sonuna doğru hazır edeceğiz. Yepyeni bir araç olacak. Safir ürünümüzle RHD segmentinde yüzde 43 pazar payına sahibiz. Tüm şehirlerarasında ise pazar payımız yüzde 26 seviyesinde" dedi.

2014 PRESTİJ'İN YILI OLDU

2014 yılının Prestij yılı olacağını Mart ayında ifade ettiklerini ve yılın sonuna gelindiğinde 27 kişilik segmentte yüzde 40'ın üzerinde bir pazar payı seviyesine ulaştıklarını belirten Dinçer Çelik, "Prestij aracımız düşük yakıt tüketimi ile kullanıcıların büyük beğenisini kazandı. Midibüs segmentinin tamamında pazar payımız yüzde 30'un üzerinde oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapasite yılda 4 bin araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN