Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabancı Holding Adana'ya dönüyor

TÜSİAD ve Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, yeni yatırım olanaklarını yerinde incelemek için Adana'ya geldi

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Sabancı Holding Adana'ya dönüyor
Yeni yatırım olanaklarını incelemek için Adana'ya gelen TÜSİAD ve Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti. Sözlü, Sabancı Holding ve TÜSİAD kurmaylarına, Adana'nın uygun yatırım potansiyeli hakkında bilgi verirken, Dinçer, Adana'da yeni yatırım olanaklarını yerinde incelemeye geldiklerini söyledi.

CİDDİ YATIRIMLAR VAR

Sabancı Holding'e ait şirketlerin bölgede ciddi yatırımları bulunduğu anımsatan Dinçer, "Adana'da; enerji, sanayi ve hizmet sektörlerinde perakendede, sigortada yatırımlarımız var. Ciddi şekilde istihdam yaratıyoruz. Hem iş fırsatlarını değerlendirmek, hem mevcut işlerimizi yerinde görmek, hem de Sayın Başkan Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etmek amacıyla buradayız. İnşallah daha çok yatırım yaparız" dedi.

"KATKI İÇİN GELDİK"
Adana'ya daha çok yatırım yapmak amacıyla geldiklerini açıklayan Dinçer, "O anlamda da geldik bakalım. Burada çok büyük bir otelimiz var. Başka neler yapabileceğimize bakacağız. Kendi perakende şirketlerimizle ilgili bakacağız. Enerjide zaten çok büyüğüz. İnşallah daha fazla katkımız olur Adana ekonomisine, istihdamına. Enerjide çok yatırım yaptık Adana'da. Sanayide genel olarak Türkiye'de bir gerileme oldu. İnşallah bu değişim ve dönüşüm programlarıyla Türkiye'nin genelinde, tabii Adana spesifik lokasyon olarak çok önemli Ortadoğu'ya yakınlığıyla" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı Holding Adana'ya dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN