Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporda zirve

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2014 yılında açmış olduğu spor okullarında on binleri buluşturarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yaptığı listede Türkiye sıralamasında zirvenin sahibi oldu

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Sporda zirve
Adana plakasındaki 01 numarasını sporun zirvesine de yazdırdı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bu yıl altın çağını yaşadı. Müdürlük 3 aylık dönemde 59 branşta açmış olduğu yaz spor okullarında 3 bin 600 antrenör ile toplam 81 bin 346 öğrenciyi sporla buluşturarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 Yılı İl Spor Merkezleri Uygulaması'nda Türkiye'de sporcu ordusu ile zirvenin sahibi oldu.

KURSLAR VERİMLİ GEÇİYOR

Bu rakamla İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirleri geride bırakan Adana, altyapısıyla spor kenti olma yolunda önemli bir adım daha attı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, atletizmden hava sporlarına, basketboldan hokeye, masa tenisinden halter ve güreşe kadar farklı branşlarda 34 spor salonunda yapılan kursların verimli geçtiğini söyledi.

2015 HEDEFİ 100 BİN

Adana'nın spordaki eski başarı dolu günlerine dönmesi, çocukları, gençleri sporla buluşturmak için çalıştıklarını söyleyen Fazlı Bayram Hadi, "Kurslarda en çok ilgiyi 12 bin öğrenci ile yüzme gördü. Onu sırasıyla atletizm, basketbol, tenis takip etti. Burada başarılı olan öğrencilerimizi Gençlik ve Spor Kulübü'ne alarak lisanlı sporcu yaptık. 2015 yılı hedefimiz 100 bin öğrenciyi salonlara, sahaya çekmek. Zirveyi kimseye bırakmayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporda zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN