Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüncü karnaval hazırlığı

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı'nın 3'üncüsü 1 Nisan 2015'te başlayacak. 15 gün sürecek olan karnaval için hazırlıklar sürüyor

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Üçüncü karnaval hazırlığı
Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı olan "Portakal Çiçeği Karnavalı"nın üçüncüsü 1-15 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana'da gerçekleştirilecek. 2013 ve 2014 yıllarındaki karnavallar 3 gün sürerken, etkinlik yapmak isteyen kişi ve grupların yoğun ilgisi nedeniyle önümüzdeki yıl düzenlenecek karnavalın süresi 2 haftaya çıkarıldı. Karnavalda yine çok sayıda etkinlik yer alırken, 4 Nisan'daki kortej yürüyüşüne 50 binden fazla kişinin katılması bekleniyor.

HERKESİ KUCAKLIYOR

Portakal Çiçeği Karnavalı'nın fikir babası Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Caddelerimizi turunç ağaçları ile donatmak, şöhretler bulvarı oluşturmak, karnaval boyunca sokakların hem gece hem de gündüz güzel görünüm veren led ışıklı sembollerle ve balonlarla süslemek hedefindeyiz. Ayrıca karnaval kapsamında turistik açıdan ilgi çekebilecek ve diğer zamanlarda da halkın ziyaret edip portakal çiçeği kokusunu hissedebileceği özel bir gezi alanı da oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

KORTEJ GÖRKEMLİ OLACAK

Bozkurt, karnavalda etkinlik düzenlemek için çok sayıda başvuru aldıklarını da belirterek şöyle konuştu: Sokak konserleri, halk oyunları, dans gösterileri, sportif gösteriler, resim ve fotoğraf sergileri gibi aktivitelerin yoğunluğu nedeniyle, bu yıl karnaval etkinlik takvimini 1-15 Nisan tarihleri arasında planlamaktayız. Buradan amaç, özellikle 2 hafta kadar devam etmekte olan sergiler gibi kapalı alan aktivitelerini program dahilinde tutabilmektir. Portakal Çiçeği Karnavalı korteji 4 Nisan'da görkemli bir şekilde düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüncü karnaval hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN