Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Seyfi Dingil Davutoğlu'ndan söz aldı

Giriş Tarihi: 1.1.2015
Başkan Seyfi Dingil Davutoğlu'ndan söz aldı

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hatay'a gelen Başbakan Davutoğlu'ndan yatırımlarla ilgili destek sözü aldıklarını söyledi

Hatay'a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'le görüştü. Başkan Dingil, ilçenin sorunlarını ve hükümetten beklentileri içeren dosyayı Başbakan Davutoğlu'na verdi. Başbakan Davutoğlu, dosya içerisinde kendisine ulaştırılan taleplerin takipçisi olacağının sözünü verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, İskenderun'a en kısa zamanda bir üniversite kazandıracaklarını da söyledi.

ÖZEL DOSYA SUNDUK
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile görüşüp belediyenin projeleriyle ilgili ve İskenderunluların taleplerini içeren özel dosyayı sunduk. Özellikle İskenderun'un geleceğini yakından ilgilendiren Feyezan Kanalı projesi, eski Karayolları yerinin Ekopark yapımı projesi, özlemle beklenen sahil projesi, TOKİ projesi, teleferik projesi, kentsel dönüşüm projesi, yat limanı projesi ve İskenderun'a üniversitesi kurulması gibi dev projeler için ayrıntılı bilgi verdik" dedi. Başkan Seyfi Dingil, Başbakan Davutoğlu'nun İskenderun'a özel bir ilgi gösterdiğini belirterek, "Başbakanımız projeleri çok pozitif buldu. Verdiğimiz dosyadaki konuların takipçisi olacağının sözünü verdi. Bizlere bölgedeki huzur, sevgi ve kardeşlik ortamının devam etmesi yönünde telkinlerde bulundu. Hükümet olarak İskenderun'a ayrı bir önem verdiklerini belirtti. Özellikle Amanos Tüneli projesinin İskenderun için çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti" diye konuştu.

ÜNİVERSİTE KURULACAK
Davutoğlu'nun görüşme sırasında, Amanos Tüneli'ne Mayıs ayında ilk kazmanın vurulacağının müjdesini verdiğini de kaydeden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Başbakanımız şehirler ve medeniyetler üzerinde son haline getirmeye çalıştığı kitabında İskenderun'a özel bir yer ayırdığını belirterek, tüm projelerin gerçekleşmesi ve en kısa zamanda tamamlanması için bütün kaynakları seferber edeceklerini de özellikle vurguladı. Başbakanımız bir de müjde vererek İskenderun'a üniversiteyi en kısa zamanda kazandıracaklarının altını çizdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Seyfi Dingil Davutoğlu'ndan söz aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN