Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Projelerle bu kentin kalbine dokunacağız

Giriş Tarihi: 1.1.2015
Projelerle bu kentin kalbine dokunacağız
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü geride kalan 9 ayın muhasebesini yaparken, "2014 yılı bizim için eksikler ve sorunlarla tanışma yılı oldu. Hizmet alanımız genişlediği için bazı eksiklerle yeni yüzleştik. Kırsalda en büyük sıkıntı yol ve su. Köylere 500 km'lik yol için ihale yapıldı ve büyük oranda tamamlandı. Gelecek yıl en az 10 yıl dayanacak bin kilometre yol daha yapacağız. ASKİ de bütün köyler için rapor hazırladı. 2015'te onları hayata geçireceğiz. Yeni yılda Adana'nın kalbine dokunacak projeler hayata geçireceğiz" dedi.

YARISI BORCA GİDİYOR

Adana'da tarihi boyunca su ve şebeke görmemiş bir köy bulunduğunu anlatan Sözlü, "İnşallah 2015'te bu köyümüzü şebeke suyuyla tanıştıracağız. 2015 acil hizmetlerin konuşulmayacağı bir yıl olacak" dedi. Belediye kaynaklarının tasarruflu kullanılması gerektiğini kaydeden Sözlü, "Bütçenin yarısı borca gidiyor. Sadece metronun borcu bütçenin 30'una karşılık geliyor. 60 milyon lira borçlandık bu yıl. Çoğunu emekliye ayrılanların hakkını zamanında ödemek için kullandık" diye konuştu.

GÜZEL AMA EKSİK

SABAH Güney'in gündeme taşıdığı Mithat Saraçoğlu Caddesi'ndeki sorunun da değerlendirmeye muhtaç olduğu aktaran Hüseyin Sözlü, "Yayalaştırma, trafiğe kapatma gibi uygulamalar genelde radikal çözümlerdir. Ve ilk etapta sert tepkiyle karşılaşır. Aslında bu tip düzenlemeler güzel ama orada bir şey eksik yapılmış. Vatandaşların otopark hakkı korunarak altına otopark yapılabilirdi. Bu yapılsa o cadde belki de Adana'nın en güzel yeri olacaktı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Projelerle bu kentin kalbine dokunacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN