Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Otobüsler emeklileri bir liraya taşısın

Giriş Tarihi: 2.1.2015
Adana'dan Semih Altınok isimli okurumuz önemli bir konuya değindi. Diyor ki; "Bu konuda bazı girişimlerim oldu. Ama bir türlü sonuç çıkmadı. Emekliler aldığı üç kuruş maaşla kıt kanaat geçiniyor. Bu nedenle onlara da bazı kolaylıklar sağlamak lazım. Örneğin toplu taşıma araçlarında indirim uygulanabilir. Metro ve Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüsler emekliler için bir lira olamaz mı? Emekli olduğunu nasıl anlayacak olursanız emekli cüzdanlarını ibra edebilirler. Hiç olmazsa onların sorunları da bir nebze olsun çözülmüş olur." Okurumuzun emekliler için indirim uygulanması talebini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

ARIZA HATTINA ULAŞMAK MÜMKÜN OLMUYOR
Adana'dan yine bir elektrik şikayeti aldım. Muhittin Işık isimli okurumuz ulaşamadığı 186 arıza hattı için bizleri uyardı. Diyor ki; "Seyhan ilçesinde oturuyorum. Yeşilyurt Mahallesi Kıyıboyu Caddesi üzerinde bir arıza bildirmek istedim ama ne mümkün. 186 arıza hattını düşürmek zaten kabus gibi. Ama bir de bize gelen elektrik faturası üzerinde yazılı numaraları arayayım dedim. Maalesef mümkün olmadı. Bizler arızayı iletmek için ulaşamayınca haliyle arıza da giderilmiyor. İletişim konusunda daha fazla hassasiyet bekliyorum." Ben köşeme taşıdım. Umarım sorun çözüme kavuşur okurlarımız da amacına ulaşır.

GÜLMECE
Temel'e sormuşlar? "Kaç çeşit insan vardır?" Temel: "Üç çeşit vardır demiş. Bunlardan ilki sayı saymayı bilenler, ikincisi sayı saymayı bilmeyenler."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Otobüsler emeklileri bir liraya taşısın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN