Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalbine aynı anda üç operasyon yapıldı

Giriş Tarihi: 5.1.2015
Kalbine aynı anda üç operasyon yapıldı
Mersin'in Tarsus ilçesindeki Medical Park Hastanesi'nde sıra dışı bir kalp ameliyatına imza atıldı. Sırt ve göğüs ağrısıyla gittiği kamu hastanesinden Medical Park'a sevk edilen 60 yaşındaki Mehmet Otsekin'in kalbine 3 ayrı operasyon uygulandı. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Feza Nurözler'in gerçekleştirdiği operasyonla, Otsekin'in aort kapağı, aort köküyle beraber aort damarı ve 3 koroner damarı değiştirildi.

KİREÇLENME VARDI

Evli ve 6 çocuk babası, emekli işçi Mehmet Otsekin, uzun süredir yaşadığı ağrıların şiddetlenmesi üzerine gece Tarsus'taki bir kamu hastanesinin acil servisine gitti. Burada doktorların kalbinde sıkıntı olduğunu belirlediği ve gece boyunca kontrol altında tuttuğu Otsekin, sabah Medical Park Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan tetkiklerde Otsekin'in 3 damarından birinde tam tıkanma, diğerlerinde ise ciddi darlıklar, aort kapakçığında ileri derecede kireçlenme ve daralma, kapakçık sonrası aort damarının başlangıcından kol ve beyne giden dalların çıktığı bölgeye kadar genişleme saptandı.

AYNI ANDA UYGULANDI

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Feza Nurözler ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonda, hastanın aynı anda aort kapağı, aort köküyle beraber aort damarı, ayrıca üç koroner damarı değiştirildi. Yaklaşık 4 saat süren operasyonla sağlığına kavuşan Mehmet Otsekin, "Uzun zamandır kollarım, ellerim, göğsüm ve sırtımda ağrı vardı. Çocuklarım ısrar etmesine rağmen doktora gitmiyordum. Ama en son dayanılmaz bir ağrı yaşayınca hastaneye gitmek zorunda kaldım. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum" dedi. Doç. Dr. Feza Nurözler ise Otsekin'e uygulanan operasyonun Türkiye'de sınırlı sayıda merkezde gerçekleştirilebildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalbine aynı anda üç operasyon yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN