Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayici ve esnaf yeni yıldan umutlu

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Konukoğlu 2015 yılında da ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 5.1.2015
Sanayici ve esnaf yeni yıldan umutlu
Gaziantepli sanayici ve işadamları 2015 yılından umutlu. Ekonominin gelişmeye devam edeceğine inanan Gaziantepli işadamları ve üreticiler, kent ve ülkenin geleceği için çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, hedeflerine ulaşmak için ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini söylerken Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ise ülke ekonomisinin gelişmesi için mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, yeni projeleri müjdeledi.

FIRSATLARA ODAKLANACAĞIZ

GSO Başkanı Adil Konukoğlu, 2015'i yeni umutlarla karşıladıklarını ifade ederek, 2014 yılında küresel ekonomide yaşanan gelişmelere, çevre ülkelerdeki iç karışıklıklara dikkati çekti. Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin kendi dinamikleriyle başarılı bir şekilde yoluna devam etmeye çalışsa da dünyada yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilenebildiğini belirtti. Gaziantep'in, büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Konukoğlu, "Yeni yılda yeni fırsatlara odaklanacağız. Gaziantepli işadamları olarak, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı hedefleri için elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz. Daha fazla yatırım yaparak, daha fazla istihdam sağlayacağız" diye konuştu.

BAZI SIKINTILAR OLACAK

GTO Başkanı Eyüp Bartık da ülke ekonomisinin gelişmesi için verdikleri mücadelenin yeni yılda artarak devam edeceğini söyledi. Türkiye'nin ekonomik istikrarına katkı sağlamaya devam edeceklerine dikkati çeken Bartık, "Yeni yılın geçen seneden daha iyi geçeceğini ümit ediyorum. Tabi geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda da bazı sorunlarımız olacak. Cari açık sorunu, dış finansman ihtiyacı, yüksek enflasyon ve işsizlik, istikrarsız kur, çevre ve bölge ülkelerdeki belirsizlik ortamını üzerinde durulması gereken riskler arasında bulunuyor" dedi.

YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK

Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise "Gazi şehrimiz, un, makarna ve bulgur gibi tarıma dayalı pek çok sektörde Türkiye ihracatının tamamına yakınını tek başına karşılıyor. Bu çıkış grafiğimiz artarak devam etti. Biz bu oranları ürün ihtisas borsacılığı, lisanslı depoculuk ve et borsacılığı gibi ciddi projelerle daha da arttırmak istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayici ve esnaf yeni yıldan umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN