Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentteki yaşama uyum sağlama önemli

Gaziantep'te Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, metropollere göçle gelenlerin modern kente uyum sağlamasının yaşamlarını kolaylaştıracağını söyledi

Kentteki yaşama uyum sağlama önemli
Gaziantep'te Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, metropol kentlerin en önemli sorunlarının başında göçle gelen farklı kültürlerin uyum sağlamaması olduğunu belirterek, "Kente gelenler bir takım örf ve adetlerini korumalı ancak kent yaşamına da uyum sağlamalıdır. Kent yaşamına entegre olmada ayak direyenler, sadece kent ile değil orada doğup büyüyen çocuklarıyla da ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor" dedi.

ŞANLURFALILARI SEVERİM
Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) yönetimini kabul eden Kaymakam Dursun, Türkiye'nin pek çok şehrinde görev yaptığını, görev süreleri içinde çok sayıda Şanlıurfalı ile tanıştığını söyledi. Kaymakam Ali Dursun, "Gaziantep'te de çok sayıda Şanlıurfalı var. Şanlıurfa kültürünü çok seviyorum. Bu kentimiz geçmişte kültür ve sanatta öne çıktığı gibi günümüzde de pek çok sanatçı yetiştirmiştir" şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Şanlıder Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, "Biz kendimizi iki kentte de eşit olarak görüyoruz. Ne kadar Şanlıurfalıysak o kadar da Gaziantepliyiz. Bugün Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalıların yüzde 90'ı artık geri dönmeyi düşünmüyor. Bu nedenle dernek olarak özellikle üyelerimizin kent yaşamına uyumu ve aktif katılımını esas alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentteki yaşama uyum sağlama önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN