Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kısmetsiz Şakir bu sene de bekar

Kısmetsiz Şakir bu sene de bekar
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin müzmin bekarı Şakir 2014 yılında da kısmetine kavuşamadı. Kanada'dan Şakir'e kısmet çıkan zürafanın hamile olduğu öğrenilince hayvanat bahçesindeki sevinç kısa sürdü. Hayvanat Bahçesi Müdürü Mehmet Celal Özsöyler, 14 yıldır eş aradıkları Şakir'in sorununu çözmek için bu yıl çeşitli ülkelerdeki hayvanat bahçeleriyle görüşmelerini sürdüreceklerini söyledi.

ŞAKİR'İN EVLİLİK SORUNU
Gaziantep Hayvanat Bahçesi Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise 4. büyük Hayvanat bahçesi olarak biliniyor. Yaklaşık olarak 1 milyon metrekare alana sahip Hayvanat bahçesinin bünyesinde 300 ayrı türden 7 bin hayvan bulunuyor. Türkiye'nin her bölgesinde ziyaretçi akınına uğrayan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin bugünlerdeki tek sorunu bahçenin 14 yıllık üyesi Şakir'in evlilik sorunu.

14 YILLIK ARAYIŞ
Şakir'in bahçeye 1,5 yaşında geldiğini belirten Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Mehmet Celal Özsöyler, yaklaşık 14 yıldır Şakir'e eş arama çabalarının devam ettiğini söyledi. Özsöyler, "Şakir'e eş bulmak için yurt dışı çabalarımız devam ediyor. Şu anda Kanada ile görüşüyoruz. Oradan kendisine uygun bir eş almak istiyoruz. Orada bir zürafa vardı ama hamile çıktı. Doğum yaptıktan sonra durumu değerlendirecekler ama biz yine başka yerlerde de bakıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kısmetsiz Şakir bu sene de bekar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN