Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey'den 260 bin kişiye kurs

Bugüne kadar 260 bin kişiye meslek kursu veren Şahinbey Belediyesi, önümüzdeki dönem kursiyerlerin sigorta ve ücretlerini de ödeyecek

Giriş Tarihi: 6.1.2015
Şahinbey'den 260 bin kişiye kurs
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bugüne kadar 260 bin civarında kişiye kurs verdiklerini söyledi. Tahmazoğlu, halen 30 ayrı branşta 31 bin 988 kişiye meslek edindirme kursu verdiklerini, yeni dönemde İŞKUR ile işbirliği yaparak kursiyerlerin maaş ve sigortalarının da bu kurum tarafından karşılanmasını sağlayacaklarını bildirdi.

BİRÇOK İLİN NÜFUSUNU GEÇTİ
Şahinbey Belediyesi Sanat, Spor ve Mesleki Eğitim Kursları (ŞAHMEK) bünyesindeki kurslarda eğitim gören bin 273 kursiyere sertifika verilmesi törenine Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, başkan yardımcıları ile kursiyerler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Başkan Tahmazoğlu, mesleki eğitime büyük önem verdiklerini, şimdiye kadar eğittikleri insanların sayısının birçok ilin toplam nüfusundan daha fazla olduğunu vurguladı.

KURSLARIN KAPSAMI GENİŞ

Tahmazoğlu, "66 sosyal tesislerimizde üniversiteye hazırlıktan nakışa, spordan yabancı dile, bilişimden kişisel gelişime, Osmanlıcadan işgüvenliğine kadar varan geniş bir alanda kurs düzenliyoruz. Önümüzdeki dönemde iş alanında ihtiyaç duyulan branşlarda yeni kurslar açacağız. İŞKUR ile anlaşma yaptık. Kursları devam eden kursiyerlerimizin sigortalarını ve ücretlerini İŞKUR karşılayacak" dedi. Tahmazoğlu, yeni açacakları mesleki kursları başarıyla tamamlayanlara iş garantisi verdiklerini belirtti. Kaymakam Selami Aydın da Şahinbey Belediyesi'nin eğitim alanında yaptığı çalışmaları takdir ile karşıladıklarını söyledi. Kaymakamlık ve belediyenin ekip çalışması içinde olduğunu ifade eden Kaymakam Aydın, "Biz isteriz ki bir kurum diğer kurumun yaptıklarını takip etsin. İşte biz Şahinbey'de bunu yapıyoruz" dedi. Milletvekili Halil Mazıcıoğlu ise Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun yaptığı işlerde her zaman titiz davrandığını belirterek, "Çok çalışkan bir belediye başkanımız var Mehmet Tahmazoğlu ve ekibi. Fakir fukara, garip gurabanın evine kadar giden, dertlerle dertlenen bir Kaymakamımız var. Bu birlik beraberlik olunca Şahinbey kalkınıyor" Diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'den 260 bin kişiye kurs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN