Türkiye makul bir ekonomiye sahip

Giriş Tarihi: 6.1.2015
Türkiye makul bir ekonomiye sahip

Mersin GİAD tarafından düzenlenen Altın Kale Ödülleri sahiplerini buldu. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin makul bir ekonomiye sahip olduğunu söyledi

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) tarafından bu yıl 2'cisi düzenlenen Altın Kale Ödülleri töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye ekonomisinin dışarıda ve içerdeki tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, "Türkiye, belki geçmişe göre çok memnun olmadığımız ama içinde bulunduğumuz şartları baz aldığımızda istikrarlı ve makul bir ekonomik büyümeye sahip" dedi.

"G-20 ZİRVESİ OLACAK
Türkiye'nin 2015 yılında G-20'nin dönem başkanı olduğunu anımsatan Babacan "G-20 dünyanın en büyük ekonomilerinden oluşan bir ülke grubu. Dünya nüfusunun 3'te 2'sini teşkil ediyor. Bu son derece önemli bir platform ve Türkiye 2 yıl önce seçimle başkanlık elde etti. Resmen de Aralık ayında dönem başkanlığını devraldık. Yıl boyunca 100'ün üzerinde etkinlik olacak. En son 15-16 Kasım'da bir liderler zirvesi düzenleyeceğiz. 2004'de yapılan NATO liderler zirvesinden sonra Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı en önemli uluslararası etkinlik bu G-20 liderler zirvesi olacak" diye konuştu.

2023 HEDEFİNE KATKI

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Mersin olarak ihracatta 1 milyar 800 milyon dolar ihracat rakamı ve sağlanan yüzde 20 artış ile ülkemizin 2023 yılı 500 milyar dolar ihracat hedefine artan bir ivmeyle katkı sağlamaktayız" dedi. Mersin GİAD Başkanı Alper Gürsoy ise Mersin'in Türkiye'nin 7'nci büyük kenti olduğunu anımsattı. Gürsoy, "Havalimanı, Antalya karayolu ve Kazanlı projesi biran önce tamamlanmalı. Her türlü imkana sahibiz. Türkiye'nin ilk yerli otomobiline ev sahipliği yapmaya hazırız. Mersin olarak Avrupa Kültür Başkenti adaylığı için destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ÖDÜL ALAN KİŞİ VE KURUMLAR
Onur Ödülü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a, Marka Ödülü Atako Yönetim Kurulu Başkanı Filip Tahinci'ye, Tarihe Saygı Ödülü Kurtuluş Savaşı Şeref Madalyası Sahibi Süleyman Fikri Mutlu'ya, Büyük Ödül Hayat Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Avni Kiğılı'ya, Girişimcilik Ödülü Gedizler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Gediz'e, Usta Kalem Ödülü Gazeteciler Selçuk Ölçer ile Tankut Tufan'a, İyi Fikir Ödülü Borajet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol'a, Hızlı Büyüme Ödülü Akyürek Technology Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Akyürek'e ve Spor Ödülü Mersin İdmanyurdu Onursal Başkanı Hacı Bayram Birinci'ye verilirken, sponsorluklarından ötürü Aves A.Ş. Yönetim kurulu Başkanı Senan İdin ile Arbel A.Ş. adına Abdullah Özdemir'e teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye makul bir ekonomiye sahip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN