Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çelikcan otağı ziyaret etti

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Hoca Ahmet Yesevi Otağı'nı ziyaret etti. Başkan Çelikcan'a 'yesevilik beratı' verildi

Giriş Tarihi: 7.1.2015
Başkan Çelikcan otağı ziyaret etti
Adana'da Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ile birlikte Eski Baraj İçi piknik alanında kurulan Hoca Ahmet Yesevi Otağı'nı ziyaret etti. Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Demirdüzen tarafından karşılanan Başkan Çelikcan otağı gezdi. Otağda Demirdüzen ve beraberindekilerle birlikte bir süre sohbet eden Başkan Çelikcan daha sonra geleneksel Türkmen Beyi kıyafeti giydi. Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Genel Başkanı Av. İsmail Demirdüzen Başkan Çelikcan'a yesevilik beratı takdim etti.

KİMLİKLER DİRİLİŞE GEÇTİ

Türk dünyasın son yıllarda Rus hegemonyasında kimlikleri yok edilerek asimile olduğunu belirten Başkan Çelikcan, o kimliklerin artık dirilişe geçtiğini söyledi. Yaklaşık 6 yıl içerisinde açtıkları 11 Kültür Evi'nden birinin adının da Ahmet Yesevi Kültür Evi olduğunun altını çizen Başkan Çelikcan Selçuklu- Osmanlı mimarisinden esinlenerek inşa edilen Yüreğir Kültür Merkezi'nde birlikte etkilikler yapabileceklerini belirtti.

ÇELİKCAN'IN EMEĞİ ÇOK BÜYÜK
Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Demirdüzen otağın kurulmasında çok büyük emeği geçtiğini belirterek Başkan Çelikcan'a teşekkür etti. Özellikle gençlere ve çocuklara Ahmet Yesevi hazretlerinin yolunu, ışığını tanıtmak için böyle bir otağı kurduklarını belirten Demirdüzen otağda çeşitli etkinlikler düzenlemek istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çelikcan otağı ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN