Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayanamadı

Adana yağmura ve fırtınaya teslim. Eski tekstil fabrikasının duvarı yıkıldı, bir kamyonet kullanılamaz hale geldi. Okul bahçelerini su bastı, kopan elektrik telleri tehlike yarattı

Dayanamadı
Adana'da saatteki hızı 55 kilometreye ulaşan fırtına ve şiddetli yağış yazünden yaşam olumsuz etkilendi. Eski tekstil fabrikasının duvarı yıkıldı, beton parçaları bir kamyonetin üzerine düştü. Ağaçlar devrildi, soba zehirlenmesinden 10 kişi hastaneye kaldırıldı. Aşırı yağmur nedeniyle yolları adeta göle dönen Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencilerinin bir bölümü mahsur kaldı, bir bölümü evlerine geri döndü. Evleri su basan vatandaşların imdadına CANKUR ekipleri yetişti.

YAĞMUR YUMURTALIK'I DA VURDU
Şiddetli yağış özellikle Yumurtalık ilçesinde etkisini gösterdi. Metrekareye 120,6 kg yağışın düştüğü ilçe merkezi ve kırsal kesimlerde tarlalar su altında kaldı. Yağıştan nasibini alan ilçeler arasındaki Karataş'ta metrekareye 96,4 kg, Seyhan'a 46,6, Çukurova'ya 46,5, Yüreğir'e 51,1, Sarıçam'a ise 55,7 kg yağış düştü. Akşam saatlerinde kendini gösteren fırtına gece boyunca sürdü. Meteoroloji, yağmurun azalacağını belirterek don uyarısında bulundu. En düşük sıcaklığın eksi 2'lerde olması beklenirken, don tehlikesinin hasat edilmemiş narenciye ürünlerini olumsuz etkileyeceği öğrenildi.

FABRİKANIN DUVARI YIKILDI
Kentte önceki gece başlayan ve etkisini giderek sürdüren yağış ile birlikte kuvvetli fırtına birçok bölgede ağaçlar devrilmesine, elektrik tellerinin kopmasına neden oldu. Kentin büyük bölümü elektriksiz kalırken, Seyhan ilçesi Döşeme Mahallesi 60094 sokakta yaşayan vatandaşlar büyük bir facianın eşiğinden döndü. Eski bir tekstil fabrikasına ait ihata duvarı sabah saatlerinde fırtınanın etkisiyle yıkıldı. Yıkılan duvarın altında kalan bir kamyonet kullanılamaz hale geldi. Vatandaşlar, "Deprem oluyor sandık. Bu duvar yıkılmazsa bir gün burada facia olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayanamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN