Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Küçüksaat trafiği nasıl çözümlenir?

Giriş Tarihi: 7.1.2015
Adana'dan bir yol şikayeti aldım. Okurumuz Erkan Kozay trafik sıkışıklığından söz ediyor. Diyor ki; "Adana'nın göbeğinde yani Küçüksaat civarında esnafım. Buradaki trafik zorluğu sanıyorum Adana'nın hiç bir yerinde yaşanmıyor. Gelecek için de bir plan yapıldığını düşünmüyorum. Lütfen en azından böyle yağışlı havalarda trafik ekipleri gelsin. Duraktan itibaren akış ile ilgili biraz dikkat etsinler. Bakıyorum kentin üst kısmında sabahları ekipler duruyor. Trafik akışını sağlamak için önlemler alınıyor. Hiç olmazsa bizim burada da önlem alsalar diye düşünüyorum. Hem akış hızlı olur, hem de gereksiz yere uzun süre duraklarda yolcu bekleyen sürücüler trafiği tıkamaz." Umarım dikkate alınır.

SÜRÜCÜLER NEDEN DURAKTA DURMUYOR?
Adana'dan yine bir trafik sorununu da Turhan Cemal Beriker Bulvarı'nın şehir merkezindeki başlangıç noktasından aldım. Okurumuz, "Ben sürekli olarak bu yolu kullanıyorum. Zaman zaman ekipler ve polis memuru arkadaşlar burada trafiği kontrol altında tutuyorlar. Onlar olduğunda haliyle tıkanıklık olmuyor. Fakat olmadıkları zaman durum öyle değil. Az ileri de Gizerler binasının önünde otobüs durağı var. Burayı kimse kullanmıyor. Ama yolun başında bir yandan şehirlerarası otobüslere ait servis otobüsleri diğer yandan otobüs ve dolmuş sürücülerinin durak yerine burada indir bindir yapmaları trafiği resmen kilitliyor. Asıl durulması gereken yere durak konulsa, yolcu burada beklese sürücüler de buna uyar. Günün hangi saatinde giderseniz gidin orası sürekli tıkanıyor" Önlem alınır mı bilmem ama trafik başka türlü çözümlenemez.

GÜLMECE
Temel bir gün gurbette aç kalmış ve dilenmeye karar vermiş: "Allah rızası için şu dilsize bir sadaka…"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Küçüksaat trafiği nasıl çözümlenir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN