Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Karslı Mahallesi'nde ki Mezarlık neden sahipsiz

Giriş Tarihi: 8.1.2015
Adana'dan bir mezar yeri şikayeti aldım. Kazım Erişmiş yaşamını yurt dışında sürdüren fakat Adana'dan irtibatını kaybetmeyen bir okurumuz. Karslı Mahallesi'nde daha önceden köyden kalma mezarlıkla ilgili şikayetini dile getirdi. Diyor ki; "Benim bu mezarlıkta 72 metre civarında yerim var. 4 yıl önce oğlumu kaybettim. Yerim olmasına rağmen belediye 'burası bir süre sonra kaldırılacak' diyerek cenazemi defnetmeme izin vermemişti. Ben de Kabasakal Mezarlığı'ndan yer alıp çocuğumu oraya defnetmiştim. Uzun zaman geçti hala mezarlık kaldırılmadı. Üstüne üstlük şu anda bu bölgede oturan aileler yoğun bir şekilde defin işlemi yapıyor. Nasıl izin alıyorlar, kimden izin alıyorlar bilmiyorum. Belediyeye müracaat ettim, bana hala 'Orası şu anda arsa olarak görünüyor' dediler. Muhtarımız da bilgilendirmiş ama kimsenin dinlediği yok. Yani kimi kime şikayet edeceğim, hakkımı nasıl arayacağım bilemedim." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Dikkate alınır diye umut ediyorum.

OBALAR CADDESİ ESNAFI PERİŞAN
Adana'da Obalar Caddesi esnafı bugünlerde sıkıntılı. Sebebi ise saatlerde süren kesintiler nedeniyle iş yapamaz olmaları. Beni arayan orada işyeri olan bir esnaf. Diyor ki; "İki günden beri elektrikler kesik. Maalesef iş yapamıyoruz. Ben kafeterya işleten bir esnafım. İşim elektrikle. Yiyecekler dolap çalışmadığı için bozuldu. Sipariş alamıyorum, çünkü elektrik olmayınca telefonumuz çalışmıyor. Biz bu kesintiler yüzünden kaçıncı defadır böyle sıkıntı çekiyoruz. Kesintilerin önüne nasıl geçeriz?" Umarım elektrikler bir an önce gelir, böyle uzun süre kesik kalmaz. Esnaf da mağdur olmaz.

GÜLMECE
Lazın eczanesine eli silahlı, yüzü kadın çoraplı iki soyguncu girmiş ve ellerindeki silahi Laza doğrultup: "Çabuk kasadaki herşeyi ver!" "Özür dilerim, reçetesiz hiçbirşey vermiyoruz."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Karslı Mahallesi'nde ki Mezarlık neden sahipsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN