Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporda altın yıl

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde 2014 yılı çok verimli geçti. Lisanslı sporcu sayısını 123 bin den 146 bine çıkartan Adana, 28 büyük organizasyona ev sahipliği yaptı

Giriş Tarihi: 8.1.2015
Sporda altın yıl
Adana sporda 2014 yılında altın çağını yaşadı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 2014 yılının çok verimli ve hareketli geçtiğini, her yıl üzerine koyarak tesis, sporcu, hakem, antrenör, kulüp sayısında patlama yaşandığını söyledi. Geçen yıl 55 branşta milli takımlara 90 sporcu kazandırdıklarını belirten Hadi, "14 grup, 4 yarı final, 7 final ve 3 uluslararası müsabaka ile toplam 28 büyük organizasyona ev sahipliği yaptık" dedi.

SPOR KENTİ OLDUK

Müdür Hadi, kentte kazandırdıkları yeni tesislerle her yaş grubuna spor yaptırmayı hedeflediklerini, 55 branşta ikisi profesyonel 329 spor kulübü ile futbol ve okul sporları olmak üzere toplam 146 bin 723 lisanslı sporcuya sahip olduklarını, her geçen yıl bu sayının artığını, kulüplere tesislerin yanı sıra ulaşım ve spor malzemeleri konusunda destek olduklarını söyledi.

FENERBAHÇE İLE PROTOKOL
"Seyhan Baraj Gölü kano-kürek parkuru Türkiye'de bir numara oldu"
diyen Hadi, Kano-kürekte başarılı olan sporcuları daha iyi koşullarda yarışmaları için Fenerbahçe Spor Kulübü Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya ile protokol imzaladıklarını hatırlattı. Hadi, ayrıca atletizmde sırıkla atlama ile yüksek atlamada önemli başarılar elde edildiğini, Ukraynalı ünlü yüksek atlama antrenörü antrenör Gennadiy Zuev'in yeni sporcular kazandırdığını kaydetti.

ADANA VALİSİ BÜYÜK YANIMIZDA
Vali Mustafa Büyük'ün spora ayrı bir önem verdiğinin altını çizen Hadi, geçtiğimiz aylarda Vali Büyük'ün şampiyon olan kulüplere Menderes Spor Salonu'nda kupa dağıttığını, ayrıca aynı etkinlikte 243 kulübe içlerinde eşofman, spor ayakkabısı, tozluk, şort ve forma bulunan spor malzemeleri dağıttığını başta futbol ve basketbol müsabakaları olmak üzere tüm etkinliklere gelerek kulüplere destek verdiğini İfade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporda altın yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN