Bakan Güllüce: Koç gibi çalışma bunlar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışmalarını çok beğenen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Koç gibi çalışma bunlar" diye niteleme yaptı

Giriş Tarihi: 10.1.2015
Bakan Güllüce: Koç gibi çalışma bunlar
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bakanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'yle ortaklaşa düzenlediği "Şehir Kimliği Çalıştayı"na katıldı. Bakan Güllüce, çalıştay öncesi Gayberli Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm alanında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'la birlikte inceleme yaptı. Çalışmaları beğenen Bakan Güllüce, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'a "Kentsel dönüşümdeki cesaretinden ve gayretinden dolayı seni kutluyorum, başarılar diliyorum" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM YÜREK İSTER

Bakan Güllüce, "Türkiye'deki belediye başkanlarımıza çağrıda bulunuyorum. Gelin birlikte kentsel dönüşüm yapalım. Kahramanmaraş koşarak geliyor, bizde koşarak gidiyoruz. Birlikte güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. İnşallah Kahramanmaraş'ın kentsel dönüşümle ilgili meselesini, bir kaç yıla kalmaz bitiririz. Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutluyorum ve diğer belediye başkanlarının da sayın Fatih Erkoç bey gibi cesaretli, gayretli çalışmaya davet ediyorum" diye konuştu.

GÜZEL ADAMLARIN KENTİ

Kentsel dönüşüm alanlarında çalışan işçileri de inşaat alanında ziyaret ederek, sorunlarını dinleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce "Kahramanmaraş gönül dünyasında yeri olan bir şehir ve gönül dünyasının mimarlarının bulunduğu bir kenttir. Güzel adamların, güzel yazarların, güzel şairlerin olduğu Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşüm noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok güzel cesaretli işler yaptığını gördüm.Bu bizi çok mutlu etti"dedi. Bakanın ziyareti sonrası SABAH Güney'e açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç şöyle dedi: "Sayın bakanımızın konuşmaları azim ve gayretimizi motive etti. Göreve geldiğimiz gün Kahramanmaraş halkına verdiğimiz '7/24 bu kentin,bu şehirde yaşayanların hizmetinde olacağız' sözümüzü tutuyoruz. Reklamdan ve makyajlamadan uzak, saatlik ve günlük göstermelik işler değil, uzun vadede bu şehirde yaşayanların yaşamlarını rahatlatacak çalışma yapacağız"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Güllüce: Koç gibi çalışma bunlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN