Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnafın yol isyanı

Mobilyacılar Sitesi esnafı, beton mikseri ve ağır tonajlı araçlar yüzünden delik deşik olan yolların düzeltilmemesine isyan ediyor, "Bozuk yol kaderimiz mi?" diyor

Giriş Tarihi: 11.1.2015
Esnafın yol isyanı
'nın en büyük mobilya firmalarının bulunduğu Mobilyacılar Sitesi'nde yolların köstebek yuvasına dönmesinden dert yanan esnaf, Büyükşehir Belediyesi'ne yaptıkları başvurulara rağmen sorunlarının çözülmediğini söylüyor. Seçim öncesi kendilerini ziyaret eden başkan adaylarının birçok söz verdiğini ancak icraata gelince adım atılmadığını söyleyen esnaf, "Bozuk yolu gören müşterilerimiz geri dönüyor. Yurtdışından gelen misafirlerimize karşı utanıyoruz oluyoruz" dedi.

BELEDİYE DUYARSIZ

Kavaklar Caddesi'nin alt yapısının yetersiz ve dökülen asfaltın kalitesiz olduğunu savunan Murat Kurt (60), "Son bir ayda 2 kez Alo 153'ü arayıp sorunumuzu ilettim. Ama ne gelen var ne de giden. Yüreğir hep üvey evlat muamelesi gördü. Biz de kaderimize terke dildik. Seçim öncesinde göstermelik bir asfaltlama yapıldı ama kısa sürede yolumuz kullanılamaz hale geldi. Beton mikserleri ve ağır tonajlı araçlar, kalitesiz asfaltın kağıt gibi yırtılmasına, çökmesine neden oluyor" dedi.

"VERİLEN SÖZLER"
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün adaylık döneminde Mobilyacılar Sitesi'ne gelerek sorunlarımızı bildiğini ve çözeceğini söylemesine rağmen bugüne kadar olumlu bir adım atmadığını öne süren Murat Kurt, "Yolda oluşan çukurlar yüzünden araçlarımızın alt takımları zarar gördü. Altyapı olmadığı için her yağmur yağdığında yolda göletler oluşuyor. Müşterilerin araçları yolda kalınca bir daha buraya gelmek istemiyor. İşyerlerimiz su baskını tehlikesi yaşıyor" diye konuştu.

"YABANCILARA MAHCUP OLUYORUZ"
Yollarının bozuk olmasından dolayı bir çok esnafın ticari faaliyetlerinde düşüşler yaşandığını vurgulayan tekstilci Halil Yıldırım (31) ise, "Yolumuzu gören müşterilerimiz araçlarını düşünerek geri dönüyorlar. Tabi bu da esnafa yansıyor. Burada bulunan birçok firma ihracat yapıyor. Bağlantılar için yurtdışından misafirlerimiz geliyor. Onlar karşısında mahcup oluyoruz. Bazen müşterilerimizle başka yerde görüşme yapmak durumunda kalıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafın yol isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN