Minibüslerin derdini Mersin firması çözdü

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Minibüslerin derdini Mersin firması çözdü
Mersin Teknopark'taki bir firma, çok kullanıldığı için sık arızalanan dolmuş kapılarının problemini gidermek için başlattığı 3 yıllık çalışmada başarılı oldu. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Veli Doğan, "Bizim en büyük uygulama alanımız Mersin'deki dolmuş hatları oldu. Ürettiğimiz kapıları dolmuş hatlarında denedik ve başarılı olduk. Şu anda Volkswagen'e üretim yapıyoruz. Aynı zamanda Mercedes, Renault, Ford ve Fiat ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sektördeki bütün oyuncularla temas halindeyiz" dedi.

TÜRKİYE ŞARTLARINA UYGUN

Almanya'da bir minibüste günde en fazla 50'yi bulan otomatik kapı açılma sayısı, Türkiye'de binleri bulabiliyor. Araçların yurtdışı koşullarına göre üretilen kapıları, Türkiye şartlarında çabuk arızalanıyor. Dolmuşlarda sık meydana gelen otomatik kapı arızalarını araştıran Mersin'li bir firma 3 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda, günde yüzlerce kez açılıp kapanan servis araçları için daha sağlam kapı üretti. Firmanın sahibi Veli Doğan, Almanya ile Türkiye arasındaki kullanım farkından yola çıkarak, Türkiye şartlarına uygun kapı ürettiklerini söyledi.

KAPILAR BURADA TAKILIYOR

Kapıların farklı birçok güvenlik ve ekstra donanıma sahip olduğunu belirten Doğan, "Bizim en büyük uygulama alanımız Mersin'deki dolmuş hatları oldu. Ürettiğimiz kapıları dolmuş hatlarında denedik ve başarılı olduk. Bizim kapılarımız Alman ürününe göre çok daha dayanıklı" dedi. Doğan, üretimlerinin Alman otomobil firması Volkswagen'in de dikkatini çektiğini anlatarak, şöyle devam etti: "Kapılarımızı incelediler ve çok beğendiler. Volkswagen bizim kapılarımızı kullanmaya başladı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minibüslerin derdini Mersin firması çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN