Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ ile İÜ arasında protokol imzalandı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) arasında geniş işbirliği protokolüne imza atıldı

Giriş Tarihi: 12.1.2015
YDÜ ile İÜ arasında protokol imzalandı
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile İstanbul Üniversitesi (İÜ), "Açık ve Uzaktan Eğitim" alanında bir çerçeve yönetmeliği kapsamında "Ortak Diploma Programları" oluşturarak karşılıklı işbirliği protokolü imzaladı. Protokole, İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve beraberindeki heyet ile birlikte YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Rektör Prof. Dr. Ümit Hassan, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Rektör Yardımcıları, Dekanlar ve öğretim üyeleri katıldı.

TAM BİR İŞBİRLİĞİ

YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan yaptığı açılış konuşmasında, "Hangi perspektiften bakılırsa bakılsın hiç şüphesiz bugün bizim için önemli bir gün. İstanbul Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda tıp bilgini olan Prof. Dr. Yunus Söylet, Türkiye'ye ve KKTC'ye etik bağlamda takip edilmesi gereken ilkeleri hatırlatan bir hocamız olarak, YDÜ ile tam bir işbirliği lütufkarlığı göstererek aramızda bulunuyor" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR HIZLANACAK
İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ise "İstanbul Üniversitesi olarak Kıbrıs'ın en köklü üniversitesi olan bizim de gurur duyduğumuz YDÜ ile bundan sonra adımlarımızı daha sistematik, gençlerimize yatırım yapmak amacıyla devam ettirmek üzere bir araya geldik. Atacağımız ilk ve en önemli adım olarak 'Ortak Diploma Programları' ve 'Uzaktan ve Açıköğretim' programlarını yürüttüğümüz, İngilizce ve özellikle uluslararası öğrencilere yönelik ortak diploma programlarının imzalarını atarken, adını koyacağımız yeni değişim programları açmak üzere çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ ile İÜ arasında protokol imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN