Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vekilden sağlık raporu tepkisi

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, yatalak hastaya yetersiz rapor vererek 'evde bakım' yardımına uygun bulmayan sağlık raporunun düzeltilmesi için bakanla görüşerek sorunu çözdü

Giriş Tarihi: 14.1.2015
Vekilden sağlık raporu tepkisi
Gaziantep'te yatalak ve epilepsi hastası olan zihinsel engelli kızın evde bakım için gerekli olan rapor sorununu milletvekili Ali Şahin çözdü. Genç kızın babasından rapor sorununu öğrenen Şahin, Şehitkamil Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu tarafından verilen raporla konuyu yerinde tespit etmek için Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hayati Deniz ile birlikte genç kızı evinde ziyaret etti.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Sosyal medya hesabı üzerinden konuyu duyuran Şahin, "İnşaat bekçiliği yapan Tahir amca lenfoma (lenf kanseri). Kirada oturuyor. Kızı 27 yaşındaki Emine Kankılıç yürüyemiyor, yatalak, epilepsi ve zihinsel engelli. Altına bez bağlanıyor. Emine'ye yüzde 79 ağır engelli raporu verilmiş ve evde bakım maaşı bağlanmış. Raporun 2 yıl sonra yenilenmesi gerektiğinde heyet yüzde 60 rapor vermiş" dedi.

"HEYET ZULMÜNÜN TAKİPÇİSİYİM"
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hayati Deniz ile birlikte Emine'nin evine gittiklerini anlatan Şahin, "Bu adı heyet olan güruh tarafından 'evde bakıma muhtaç değil' raporu verilen Emine'nin raporu derhal düzeltilecek. Gaziantep'te engelli raporları üzerindeki heyet zulmünün adım adım takipçisiyim. Bu tür sorunları yaratanlarla ilgili gerekli her türlü işlem yapılacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekilden sağlık raporu tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN