Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Kadın Doğum Hastanesi'nden şikayet var

Giriş Tarihi: 16.1.2015
Adana'dan Mehmet Koca isimli okurumuz aradı. Geçtiğimiz pazar günü Marsa Kadın Doğum Hastanesi'nde eşi ameliyat olmuş. Orada yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Diyor ki: "Sıkıntı bir değil iki değil. Hasta yakını olmamıza rağmen güvenlik bizi içeri almadı. Ama kadın doğum servisinde Suriyeli erkekleri gördük. Asansörler çalışmıyor. 10 metrekarelik odada 3 yatak koymuşlar, hastalar neredeyse üst üste yatıyor. Eşim bu yüzden virüs kaptı ve şimdi hayati tehlikesi bulunuyor. Eşimin ameliyatını yapan doktorla bir türlü görüşemedim. Hemşireye soruyoruz, 'Doktor gelecek' diyor ama kaç gün oldu hala görüşemedik. Birkaç defa sorunca terslediler. Hastane için bir şikayet hattı kurmuşlar ama çözüm yok. Ne kadar ararsam arayayım bir muhatap bulamadım." Söz konusu sağlık olunca herkes çok hassas. Okurum da çektiği sıkıntılar yüzünden biraz öfkeli. Yetkililerin gerekli girişimlerde bulunacağını umuyorum.

BİR MÜJDE DE BİZ İSTİYORUZ
Adana'dan elektrik kesintisi şikayeti yine devam ediyor. Okurumuz, "Reşatbey Mahallesi 62010 nolu sokakta oturuyorum. Bir süre önce köşenizde yazmıştınız ama ne gelen ne de giden oldu. Dünkü yayın organlarında TEDAŞ yetkililerinin kesintilerle ilgili olarak 'sıkıntı bitti' müjdesini okudum. Yetkililerden bir müjde de sokak sakinleri olarak biz bekliyoruz. Burada sokak lambalarımız maalesef 15 günden beri yanmıyor. Haliyle çok karanlık. Sokağımız ne zaman aydınlanacak?" diyor.

GÜLMECE
Evden habersiz denize gidip eğlenen çocuklardan biri boğulma tehlikesi atlatır. Neyse ki etrafta başkaları da vardır, yetişip çocuğu kurtarırlar. Kendine gelince ilk cümlesi: "Eğer poğulup da ölseydum var ya, akşam babam tayaktan öldururdu beni!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kadın Doğum Hastanesi'nden şikayet var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN