Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni otobüsler hizmete girdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 60 adet otobüsün devir-teslim töreni yapıldı. Otobüsler işlemlerin ardından en geç 10 gün içinde sefere çıkacak

Giriş Tarihi: 17.1.2015
Yeni otobüsler hizmete girdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nce şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere alınan 60 adet toplu taşıma aracının devir-teslimi töreni Cumhuriyet Alanı'nda gerçekleştirildi. Araçların işlemlerinin ardından en geç 10 gün içerisinde hizmete gireceğini belirten Başkan Burhanettin Kocamaz, "Otobüs alımları ulaşım problemlerinin giderilebilmesi için kesin çözüm değil. Mersin'in çağdaş kentler gibi bir an önce raylı sisteme kavuşması gerekiyor. Bununla ilgi çabalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

BATTI-ÇIKTI YAPILACAK

Mersin'in ulaşım master planı bulunmadığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, planla ilgili hazırlıkların sürdüğünü söyledi. Planın hazırlanmasıyla, kentte battı-çıktılarla ilgili çalışmaların başlayacağına işaret eden Kocamaz, hedeflerinin 2015'te en az 2 tane alt geçidi Mersinlilerin hizmetine sunabilmek olduğunu aktardı. Mersin'de bin 400 civarında minibüs ve dolmuşun var olduğuna, sürücülerin de zaman zaman vatandaşlara olumsuz davrandıklarına dikkat çeken Kocamaz, şunları kaydetti: "Özellikle sürücülerin yeterli eğitim almadıkları için halkımıza olumsuz davrandıklarını da biliyoruz. Olumsuz davranışları zaman zaman belediye şoförleri de sergiliyor. Belediye veya sivil araç sürücüsü olsun, halka saygısızlık yapan hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız".

YENİ OTOBÜSLERİN ÖZELLİKLERİ

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, araçların engellilerin kullanımına uygun olduğunu söyledi. Otobüslerde çevreci Euro 5 motorun yer aldığını dile getiren Çelik, "8 kamerayla donatılan otobüslerimiz belediye yetkililerince internet üzerinden izlenebiliyor. Araç hareket halindeyken kapılar açılmıyor. Kapılar açıkken de hareket etmiyor" şeklinde konuştu. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, basın mensuplarıyla birlikte yeni otobüslerden biriyle tur attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni otobüsler hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN