Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nobel ödüllü Stiglitz 2015'i analiz edecek

Eski ABD Başkanı Bill Clinton'un Nobel ödüllü ekonomi danışmanı Joseph E. Stiglitz, dünyadaki gelişmeleri Adana'da 4'üncü Çukurova Zirvesi'nde değerlendire

Giriş Tarihi: 18.1.2015
Nobel ödüllü Stiglitz 2015'i analiz edecek
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) düzenlediği 4'üncü Çukurova Zirvesi, açıklamalarıyla dünya ekonomisine büyük etki yapan Prof. Dr. Joseph E. Stiglitz'i ağırlayacak. Eski ABD Başkanı Bill Clinton'a danışmanlık yapan, 2001 yılında Nobel Ekonomi Ödülü alan Stiglitz, 19 Ocak'ta Adana Hilton- SA Otel'de gerçekleşecek zirveye katılacak. Stiglitz, zirvede "Global Ekonomide 2015 Beklentileri ve Türkiye'nin Önemi" başlıklı konuşma yapacak.

BÜROKRATLAR DA GELİYOR
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Çukurova Zirvesi'nde Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, işadamları Abdullah Kiğılı, Abdullah Kavukçu ve Ali Ağaoğlu'nun da konuşma yapacağını söyledi. Sakarya, zirveyi Adana iş dünyasının yanı sıra Türkiye'den ve dünyadan ekonomistler, medya mensupları ve üst düzey bürokratların izleyeceğini kaydetti.

ZİRVEYE KATILIM SERBEST
Ömer Faruk Sakarya "Stiglitz'in, Türkiye'nin 2015'te dünya ekonomisindeki yerini anlatacağı zirvemizde, Adnan Yıldırım ve İlker Aycı, ülkemizin global yatırım politikaları ve Adana için uzun dönem kalkınma planı hakkında konuşacak. İşadamlarımız Kiğılı, Kavukçu ve Ağaoğlu ise patronların bakış açısıyla 2015'i değerlendirecek. Zirvemizin amacı küresel rekabet ortamında Adana'nın konumunu irdelemek" dedi. Sakarya, Zirve'nin saat 13.30'da başlayacağını, 18.45'te sona ereceğini, dileyenlerin 0 322 457 17 11 numaralı telefonu arayıp bilgi vererek zirveyi izleyebileceğini söyledi.

DÜNYA ADANA'YA BAKACAK
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, daha önce de 'ekonominin kahini' Nouriel Roubini, eski Almanya Başbakanı Gerhald Schröder ve Londra'nın seçilmiş ilk Belediye Başkanı Ken Livingstone ile Toronto'nun 62'nci ve 63'üncü Belediye Başkanı David Miller'i konuk ettiklerini belirtti. Bu etkinliklerin dünya medyasında yer aldığını ve büyük ses getirdiğini kaydeden Sakarya, "Organizasyonlarımız Adana iş dünyasını önemli isimlerle buluşturmakla sınırlı kalmıyor. Adana'nın dünya çapında tanıtımı yapılmış oluyor. 4'üncü zirvemizin de aynı şekilde ilgi göreceğinden şüphemiz yok" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nobel ödüllü Stiglitz 2015'i analiz edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN