Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürenler: Bir anne olarak adayım

Giriş Tarihi: 19.1.2015
Sürenler: Bir anne olarak adayım
Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığına adaylığını açıkladı. Özel gereksinimleri olan ve yaşarken çeşitli dezavantajlara sahip insanların engellenmemeleri ve ötelenmemeleri için yapılması gereken sayısız çalışma olduğunun altını çizen Sürenler, "Ancak bu çalışmalar hazırlanırken ve hareket planı belirlenirken konunun odağındaki kişilerin etkin görev almaları gerekli" dedi.

ZEKERİYA'NIN ANNESİYİM
"Zekeriya'yı dünyaya getirdiğim günden bugüne geçen 27 uzun yıl bana öncelikle bir anne olarak konunun hep içinde olmam gerektiğini, sürekli kendimi geliştirme ve vizyonel bir bakışı yakalama zorunluluğunu gösterdi" diye konuşan Didem Sürenler, "Dünyadaki örneklerini incelediğimde de 'engellilik' sorununun çözümlenmesi aşamasında, kültürlerimiz ne kadar farklı olursa olsun, annelerin aktif rol aldıklarını gözlemledim" ifadelerini kullandı.

TAKİP EDECEĞİZ

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi kuruluşundan bu yana Adana için sayısız örnek çalışmaya imza atmış, toplumda doğru farkındalık düzeyini oluşturmak adına projeler üretmiş bir topluluk olduğunu söyleyen Sürenler, "Engelli meclisimize artık anne eli değmeli, dünyadaki gelişmeleri şehrimize taşımak hedeflenmelidir. Bu yüzden Adana Kent Konseyi Engelli Meclis başkanlığına adaylığımı koydum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürenler: Bir anne olarak adayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN