Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yengesinin böbreğiyle yaşama yeniden tutundu

Osmaniyeli böbrek hastası Metin Çapar, yengesinin böbreğinin nakledilmesiyle adeta yeniden doğdu

Giriş Tarihi: 19.1.2015
Yengesinin böbreğiyle yaşama yeniden tutundu
Böbrekleri iflas eden Osmaniyeli Metin Çapar, yengesinden alınan böbreğin Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleşen başarılı nakliyle hayata tutundu. Son 2 ay diyalize girmeye başlayan Metin Çapar, "Bu dönemde insan her şeyden önce eksik olduğunu hissediyor. Diyalize girdiğim dönemde çeşitli sıkıntılar yaşadım. Hatta doktora gidebilmek için işi bırakmak zorunda kaldım. Diyaliz basite alınacak bir şey değil" dedi.

FEDAKAR YENGE

Evli ve 3 çocuk babası Metin Çapar (42), karaciğer hastası olan ağabeyine organ bağışında bulunmak için 3 yıl önce yapılan tetkikler sonucunda böbrek hastası olduğunu öğrendiğini ve ilaç tedavisine başlanıldığını söyledi. Kadavradan nakil için Adana'da başvuru yaptığını ancak olumlu sonuç alamayınca yengesinin böbreğini vermek istediğini açıklayan Çapar, "Tabi bu beni çok mutlu etti. Aile bağlarımız ve yengemin fedakarlığı herkese örnek olmalı" diye konuştu.

HER İKİSİ DE SAĞLIKLI
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu da her naklin kendileri için bir gurur kaynağı olduğuna dikkati çekti. Yüzbaşıoğlu, "Sağlığına kavuşan her hastayla birlikte biz de hayata yeniden başlıyoruz. Gerek fiziksel kapasitemiz, teknolojik altyapımız, gerekse sağlık çalışanlarımız ve idari kadromuzla hastalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yengesinin böbreğiyle yaşama yeniden tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN