Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Misis' projesiyle Adana'yı tanıtıyoruz

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 'Ölümsüzlük Şehri Misis' projesi sayesinde Adana ve Yüreğir'i dünyaya tanıtmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 20.1.2015
'Misis' projesiyle Adana'yı tanıtıyoruz
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 'Ölümsüzlük Şehri Misis' projesi sayesinde Adana ve Yüreğir'i uluslararası arenada dünyaya tanıtmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. 'Misis Antik Kenti'ni dünya kültürel mirasına kazandırmak için önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Çelikcan, kazıların iki yıldır devam ettiğini, Misis'in Kültür Park ve arkeoloji parklarıyla birlikte bir müze haline getirileceğini vurguladı.

TKB'DEN ÖDÜL ALDI

Ramazanoğlu Konağı'nda düzenlenen 'Cumartesi Sohbetleri' etkinliğinin konuğu Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan oldu. 'Antik Misis Dünya Kültür Mirasına Kazandırılıyor' konulu konferansta konuşan Çelikcan, Tarihi Kentler Birliği'nin düzenlediği 'Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması' kapsamında ödül alan 'Ölümsüzlük Şehri Misis' projesini slayt eşliğinde davetlilere anlattı.

İŞBİRLİKLERİ ARTACAK
2014 yılı Aralık ayında Pisa Üniversitesi'nin daveti üzerine İtalya'ya giderek projeyi tanıttıklarını anlatan Başkan Çelikcan, ziyarette Çukurova Üniversitesi ile Pisa Üniversitesi arasında gelişen işbirliğine dikkat çekti. Çelikcan, önümüzdeki dönemde Adana Valiliği ve STK'larla düzenlenebilecek yeni ziyaretlerle bu işbirliğinin boyutunun ticari, ekonomik ve kültürel işbirliğine dönebileceğini vurguladı.

RAMAZANOĞLU'NDAN ÖVGÜ

Konferansa ev sahipliği yapan Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu bir belediyenin bu kadar büyük bir projeye, bu kadar büyük bir kültürel hizmete imza atmasının ender rastlanan bir uygulama olduğunu vurguladı. Konferansa Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Kültür Müdürü Sabri Tarı, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Razaman Saygılı, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı Sadık Tatar ve çok sayıda davetli katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Misis' projesiyle Adana'yı tanıtıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN