Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 bininci bebeğe hediyeler götürdü

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde başlatılan "Hoş geldin bebek" projesi aileleri güldürüyor. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 25 bininci bebek Mehmet Ali'yi kucağına alıp sevdi

Giriş Tarihi: 21.1.2015
25 bininci bebeğe hediyeler götürdü
Şahinbey'de oturan Asiye ve Mehmet Öztürk çiftinin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Mehmet Ali bebeği evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Hoş geldin bebek" projesi kapsamında 25 bininci bebeği kucağına almanın mutluluğunu yaşadı. Barak Mahallesi'nde oturan aileye çeşitli hediyeler veren Başkan Tahmazoğlu, Mehmet Ali bebeğe altın takmayı da ihmal etmedi. "Hoş Geldin Bebek" ekibinde bulunan sağlık uzmanı da anne Asiye Öztürk'e gebelik sonrası yapılması gereken konular hakkında bilgi vererek bebeğin anne sütüyle beslenmesinin önemini anlattı.

SAĞLIKLI NESİLLER

2011 yılından bu yana Şahinbey Belediyesi tarafından yürütülen projesi kapsamında bugüne kadar 25 bininci aileyi evlerinde ziyaret ettiklerini kaydeden Başkan Tahmazoğlu şöyle konuştu: "Bugün 25.000'inci bebeğimiz dünyaya geldi. Türkiye'de ilk olan projemize Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü de destek veriyor. Yeni bebek sahibi olan aileleri evlerinde ziyaret ediyor, onlara uzmanlar aracılığıyla anne sütünün önemi, bebeğin aşıları gibi bilgileri veriyoruz. Amacımız hem annelerimizi bilgilendirmek, hem de sağlıklı bir nesil yetiştirmek için annelerimize yardımcı olmak".

TEŞEKKÜR ETTİLER
Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun ziyaretinden çok memnun olduklarını söyleyen Mehmet Öztürk, bir kez daha baba olmanın gururunu yaşarken, anne Asiye Öztürk, eve gelen ebenin kendisine çok yararlı bilgiler anlattığını belirterek, "Kapımız çalınınca çok şaşırdık. Şahinbey Belediyemizden gelen ekipler, çocuğumuzun sağlıklı bir şekilde gelişimi için bize gerekli bilgileri verdiler. Başkanımızdan Allah razı olsun çok güzel bir proje yapmışlar. Bu proje ailelere çok yardımcı oluyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 bininci bebeğe hediyeler götürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN