Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Otobüs durağının yeri değiştirilmeli

Giriş Tarihi: 21.1.2015
Adana'dan Ziyapaşa Mahallesi'nden arayan Ahmet Andırın isimli okurumuzun otobüs duraklarıyla ilgili bir şikayeti var. Diyor ki: "Barajyolu 3. durak olarak bilinen Veysel Karani Camisi'ni geçtikten sonraki durak sürücüler için çok tehlikeli. Otobüsler, dolmuşlar gelip durağı dolduruyor. O sırada hemen bitişiğindeki yan yoldan Baraj Caddesi'ne aracıyla girmek isteyen sürücüler için büyük tehlike oluyor çünkü otobüslerin arkasından gelenleri göremiyoruz. Burada defalarca kazalar yaşandı. Yetkililere sesimizi duyuramıyoruz. Durağın yerinin değişmesi gerekiyor. 10 metre geriye ya da ileriye gitse bile sorun çözülür. Çare bulursanız yeni kazaların yaşanmasının önüne geçmiş olursunuz." Belediye yetkililerinin konuyla ilgileneceğini umuyorum.

DURAKLARDAKİ BANKLAR FARKLI YÜKSEKLİKTE
Adana'dan Mehmet Özturan isimli emekli okurumuz, "Otobüs duraklarının kanepeleri veya bankların düzensiz oluşundan söz etmek istiyorum. Evime yakın olan Çukurova oto pazarı ve aynı zamanda semt pazarının önündeki duraklarda normalde 45 santim olması gereken banklar, 60-70 santim yüksekliğinde. Durağa gelen insanlar özellikle yaşlılar ve çocuklar buraları kullanamıyor. Oturamayınca durağın önünde ayakta bekliyorlar. Ben üşenmedim diğer durakları da inceledim. Her biri ayrı ayrı çeşitlerde yapılmış. Bu konuda yaklaşık bir ay kadar önce belediyemize mail attım. İlgileneceği konusunda cevap aldım. Şu ana kadar bir gelişme olmadı" diyor. Şikayeti köşeme taşıdım, umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Temel Cemal'e anlatıyormuş: "Bi herif bana çok sempatiksiniz" dedi. "O ne demektir?" "Pek de pilmeyrum ama, her ihtimale karsi furdum oni."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Otobüs durağının yeri değiştirilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN