Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçakçılıkla mücadelede büyük buluşma Mersin'de gerçekleşti

Giriş Tarihi: 22.1.2015
Kaçakçılıkla mücadelede büyük buluşma Mersin'de gerçekleşti
Son yıllarda artan kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik düzenlenen Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu (KİK) 128'inci Dönem Toplantısı Mersin Hilton Oteli'nde düzenlendi. Müsteşar Yardımcısı Vali Enver Salihoğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda, Mersin Antalya, Hatay ve Osmaniye Valilerinin ve Adana illerde yaşanan kaçakçılık türlerinin ve kaçakçılık olaylarıyla mücadelede yaşanan sorunların çözümüne yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

EYLEM PLANLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama Daire (KİHBİ) Başkanı Dr. Ömer Toraman'ın bir sunum yaptığı toplantıda Sahil Güvenlik Komutanlığı İstihbarat Başkanı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Gümrükler Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından göçmen, akaryakıt, tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı ve bazı kaçakçılık türleriyle mücadele eylem planları kapsamında illerin çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

VALİLER BULUŞTU

Mersin'in ekonomiden siyasete, spordan sanata birçok alanda birbirinden önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını hatırlatan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, KİK 128'inci Dönem Toplantısının da bu etkinlikler arasında olduğunu söyledi. Toplantının ardından İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Enver Salihoğlu, Adana Valisi Mustafa Büyük, Antalya Valisi Muammer Türker, Hatay Valisi Ercan Topaca ve Osmaniye Valisi Kerem Al, Çakacak'ı ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçakçılıkla mücadelede büyük buluşma Mersin'de gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN