Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den otopark müjdesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç 40 bin metrekare alan üzerine yapılan açık otoparkın halka ücretsiz hizmet vereceğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.1.2015
Büyükşehir'den otopark müjdesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç kentin en önemli sıkıntılarından biri olan otopark sorununa neşter vurdu. Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Gayberli Mahallesi'nde yapımı süren ve 40 bin metrekare alan üzerine inşa edilen açık otoparkın yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Erkoç, "Otoparkımız halkımıza ücretsiz hizmet verecek" dedi.

ÖZLEMLE BEKLENEN PROJE
Kahramanmaraş halkının özlemle beklediği bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Gayberli, Hacıbayramveli ve Malik Ejder mahallelerinde sağlıksız yapıları ortadan kaldırıp, bu alanları halkın kullanımına açarak önemli bir kent dönüşüm hareketimiz sayın bakanımızın dahi iltifatlarına mazhar olmuş, Türkiye'ye 'Yürekli ve cesaret isteyen bir çalışma' olarak açıklanmıştır" şeklinde konuştu.

40 BİN METREKARE OLACAK
Bölgede daha önce görüntü kirliliği yaşandığını belirten Erkoç, "Bu durumu tamamen ortadan kaldırdık. Şimdi buraya modern bir otoparka kavuşturuyoruz. Projeyle Kahramanmaraş'ın öncelikli problemlerinden birisi olan otopark sorununu hafifletecek. Şehrimizde her geçen gün artan araç sayısı ile birlikte otopark sıkıntısı büyümektedir. Şehrin merkezine yakın bir yere 40 bin metrekare alana yaparak hizmete sunacağımız açık otoparkımız, ücretsiz hizmet verecek. Aynı zamanda otopark alanından şehir merkezine vereceğimiz otobüs hatlarıyla vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den otopark müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN