Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Elvan'dan Adana'ya müjde

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Adana'dan da geçecek olan hızlı tren hattı ile ilgili ihale sürecinin bu yıl tamamlanacağını söyledi. Elvan, Adana Havalimanı'nın iyileştirmesiyle ilgili de talimat verdi

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Bakan Elvan'dan Adana'ya müjde
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya'ya ulaşan hızlı trenin, güney bölgesiyle Adana'da buluşacağı müjdesini verdi. Elvan, "Habur'a kadar inşa edeceğimiz hızlı tren hattı çerçevesinde Adana'yı da bu hizmetle buluşturacağız. Hattın alt yapısıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adana ve bölgesini hızlı trenle buluşturacak projemizin ihale sürecini bu yıl bitirmiş olacağız" dedi.

ULAŞIM SORUNLARINI AKTARDI

Hızlı tren hattının Adana'ya getirilmesi çerçevesinde çaba sarf eden Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, Bakan Lütfi Elvan'a bölgenin ulaşımla ilgili sorunlarını aktardı. Adana'yı kapsamayan hızlı tren, inşası duran Çukurova Havalimanı ve Adana Havalimanı ile ilgili sorunları Bakanlığın gündemine taşıyan Onatça, taleplerine olumlu yanıt aldı.

ADANA HATTI ÖNCELİKLİ
Demir yolu ağırlıklı projeler üzerinde yoğunlaştıklarını belirten Elvan, "Projenin tamamlanmasıyla Ankara ve İstanbul güneye daha hızlı bağlanacak. 4 ana hat, Ulukışla'da buluşacak. Böylece Güney, Türkiye'nin dört bir yanıyla daha kısa sürede ulaşılabilen bir merkez olacak" dedi. Bakan Elvan, Habur'a kadar uzanması planlanan hızlı trende Ulukışla-Yenice-Adana hattına öncelik verileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Elvan'dan Adana'ya müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN