Hayırsever çifte Paralel kazığı

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Hayırsever çifte Paralel kazığı

Gaziantep'te öğrenci yurdu yapılması için arsasını Gülen örgütüne bağışlayan çift, kendi isimleri verilen binadan kapı dışarı edildi

Gaziantep'te 2010 yılında bütün birikimlerini öğrenci yurdu yapılması için Gülen örgütüne hizmet veren Yeniçağ Organizasyon Turizm ve Özel Öğretim Hizmetleri A.Ş.'ye bağışlayan Nurettin-Afife Uras çifti kendi yaptırdıkları yurttan kapı dışarı edildi. Çok değerli bir arsayı hayır işlemek amacıyla Gülen cemaatine bağışladığını bildiren Nurettin Uras, "Yaptığımız protokole uymadılar, yurt yerine şirket kurup ticaret yapmışlar. Haklarında dolandırıcılık davası açtım" dedi.

BEŞ KATLI BİNA ALINDI

Gaziantep'in varlıklı ailelerinden Uras ailesi, Aktoprak bölgesindeki 1000'er metrekare halinde 3 parsel arazilerini öğrenci yurdu yapılması için 5 yıl önce Gülen örgütüne bağışladı. Örgüte hizmet veren Yeniçağ Organizasyon Turizm ve Özel Öğretim Hizmetleri A.Ş., arsayı 800 bin liraya satarak kent merkezinde 5 katlı bina satın aldı. Buraya protokol gereği, Nurettin ve Afife Uras Öğrenci Yurdu adı verildi. Ancak Paralel örgüt, binayı önce dershane, daha sonra akademi haline dönüştürdü.

YURT YERİNE PANSİYON

Yurt olarak hibe ettiği binanın bir odasını kullandığı söyleyen Nurettin Uras, "O zamanlar Gülen cemaati hayır işleri yapıyordu. Biz de, benim ve eşimin adının verilmesi şartıyla değerli arsamızı Gülen örgütüne verdik. Ama sonra her şey değişti. Yurt olarak adımızın verildiği binada başka işler yapılmaya başlandı. Protokol gereği adımızı eşdeğer bir yere vermeleri gerekti, üç katlı bir binayı pansiyon yaptılar ve adımızı verdiler. Yurt dediler, şirket kurup ticaret yaptılar" diye konuştu. İtiraz etmek için protokol yaptığı kişilere ulaşmaya çalıştığını ancak başaramadığını söyleyen Nurettin Uras şöyle konuştu: "Protokolde imzası bulunan yurt mütevelli heyetindeki Cahit Erbalcı, Oğuzhan Işık, Resul Doğan ve Yusuf Öksüz hakkında 'dolandırıcılık ve tehdit' davası açtım. Bir bayram günü ticarethaneye döndürdükleri binada sürekli kullandığım odadaki tüm eşyalarımı kapı dışına koyup bizi de içeri almadılar. Bu dünyada hukuka, öbür dünyada Allah'ın adaletine güveniyorum".

DEVLETE BAĞIŞLAYACAK
Paralel örgütün oyununa geldiğini ve arazisini bağışlamayı herhangi bir karşılık beklemeden yaptığını söyleyen Uras, "Ben burayı Allah rızası için hibe ettim fakat başıma böyle bir şeyin geleceğini bilseydim asla bu işe kalkışmazdım. Ben bir Müslüman olarak bu işi yaptım fakat bu dolandırıcılar bana verdikleri hiçbir sözü tutmadı. Davayı kazanırsam binayı yatılı Kuran kursu veya öğrenci yurdu olarak devlete bağışlayacağım" şeklinde konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever çifte Paralel kazığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN