Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni stat yükseliyor

Fiziki olarak yüzde 20'si tamamlanan 33 bin kişilik Kozarena Stadı'nın önümüzdeki yılın başlarında hizmete gireceği öğrenildi

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Yeni stat yükseliyor
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Sarıçam ilçesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı mevkiinde yapımı süren yeni statta incelemelerde bulundu. Hadi, TOKİ Uygulamalar Şube Müdürü Emrah Bıyıkoğlu ile inşaat sahasını inceleyerek yüklenici firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Albayrak ve Proje Sorumlusu Hakan Dönmez'den bilgi aldı.

107 MİLYAR TL'YE MAL OLACAK

Stat inşaatının Toplu Konut İdaresi (TOKİ) denetiminde Alkataş ve Ilgazlar İş Ortaklığı firması tarafından yapıldığını hatırlatan Hadi, "102 bin dönüm arazi üzerine kurulacak olan, 107 milyar TL'ye ihale edilen stadın arazi ve yer teslimi çeşitli nedenlerle geç yapıldı. 23 Eylül 2013 tarihinde yer teslimi yapılan stat, protokol gereğince 770 günde tamamlanacak. Fiziki olarak yüzde 20'si tamamlanan 33 bin kişilik stat 2016 yılının başlarında hizmete girecek" dedi.

AKDENİZ'İN İNCİSİ
"Akdeniz'in en çağdaş stadından sadece futbol olarak değil, salon sporları olarak da en verimli şekilde yararlanmayı hedefliyoruz"
diyen Müdür Hadi, "Tribünlerin altında tüm okul ve kulüplerin yararlanacağı en az 20 kadar spor salonuyla tesis eksikliğini gidereceğiz ve ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni stat yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN