Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Vatandaş su baskınlarından kendini böyle koruyor

Giriş Tarihi: 28.1.2015
Melih ABİ: Vatandaş su baskınlarından kendini böyle koruyor
Adana'dan Seyhan ilçesine bağlı Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik'ten bir şikayet aldım. Fotoğraflı olarak gönderdiği şikayete hem güldüm hem de üzüldüm. Muhtarımız, "ASKİ'nin yetersiz kaldığı yerde vatandaş çözümü kendisi üretiyor. Yanlış görmüyorsunuz, Tellidere sokağımızda sel sularından bıkan vatandaş giriş kapısının iç yüzüne duvar örmüş evine atlayarak geçiyor. Vatandaşı bu hale getirenlere ne diyebilirim?" diyor. Umarım su baskınlarına karşı daha farklı önlemler alınır.

TARSUS YAYLA YOLUNDA TRAFİK LAMBASI ŞART

Tarsus'tan bir elektronik posta aldım. Okurumuz Mehmet Ali Sarıkaya, Çamlıyayla yolu ile ilgili sıkıntısını dile getirdi. Diyor ki; "Tarsus ile Çamlıyayla yolunda Kırıksırtı'ndan gelen yolun 8 yol olarak birleştiği yere mutlaka trafik ışıkları konulmalı. Burada sık sık meydana gelen kazalarda yine insanlar ölüm tehlikesi yaşıyor. Bu bölge karayollarına mı, yoksa belediyeye mi ait bilmiyorum ama ilgili kurum burada ışıklandırma yapmalıdır." Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır. Bir kaza olmadan yapılır.

GÜLMECE

Pazarda satıcının biri; "Elmaya geeell elmayaa. Çernobil elmaları bunlarrr!" diye bağırıyormuş. "Deli misiniz?" diye sormuş kadının biri, "Çernobil'in elmalarını kim alır ki?" Satıcı; "Valla yenge yetiştiremiyorum" demiş "Kimi karısına, kimi kayınvalidesine alıyor, kalmıyor bile yani..!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Vatandaş su baskınlarından kendini böyle koruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN