Kentsel dönüşümle Yüreğir'in yeni yüzü

Giriş Tarihi: 29.1.2015
Kentsel dönüşümle Yüreğir'in yeni yüzü
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın 'Bu dönem öncelikli hizmetimiz olacak' dediği kentsel dönüşüm projesi hızla devam ediyor. Kışla Mahallesi'nde 324 konutun yıkılarak yerine 786 konut ve 43 işyeri inşaatının devam ettiği birinci etap kentsel dönüşüm çalışmalarında bir taraftan binalar hızla yükselirken diğer yanda konutların bir kısmında dış cephe cam kaplama ve boyama işleri başladı. Karacaoğlan, Cumhuriyet, Başak, Yavuzlar, Serinevler ve Akıncılar mahallelerindeki dönüşüm çalışmaları da devam ediyor.

GÜNÜNDE BİTECEK

Başkan Mahmut Çelikcan "Adana'da ilk yerinde ve gerçek kentsel dönüşümü biz başlattık. İlk olması nedeniyle çok sıkıntılar yaşadık. Bu yüzden geçen dönem proje ve görüşmeler nedeniyle kentsel dönüşüm tam meyvesini verememişti, ama bu dönem hem binalar yükselmeye başladı hem proje sayısı arttı. Kışla Mahallesi'nde devam eden birinci etap çalışmaların planlanan tarihte biteceğini öngörüyoruz" diye konuştu. Çelikcan Kışla Mahallesi'nde ilk etap kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından ikinci ve üçüncü etap çalışmaların da olacağını belirtti.

HAREKET KATTI
Yüreğir'de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarının ilçeye ayrı bir hareketlilik kazandırdığını belirten Çelikcan "Bundan önceki yıllarda kimse Yüreğir'e dönüp bakmazken, başlattığımız çalışmalar neticesinde bütün yatırımcıların dikkati ilçemize yöneldi. Birçok özel ve kamu yatırımı Yüreğir'e geliyor. Bu yatırımlar ilçemizin gelişmesine olumlu katkı sağlayacaktır. Biz bütün yatırımcılara kanunlar ölçüsünde her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Yeter ki Yüreğir gelişsin, kalkınsın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşümle Yüreğir'in yeni yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN