Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Bir aydan beri yanmayan sokak lambaları isyan ettirdi

Giriş Tarihi: 29.1.2015
Adana'dan Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi 62010 nolu sokaktan yine bir elektrik şikayeti aldım. Okurumuz; Şu ana kadar neredeyse bir aydan beri yanmayan sokak lambasından şikayet ediyor. Diyor ki; "TEDAŞ yetkilileri vatandaşın bu eziyetleri çekmesine karşın ne yapıyor merak ediyorum. Elektrik kesintileri bir yandan, sokak aydınlatma lambalarının yanmaması diğer yandan insanlar ne yapacağını şaşırmış durumda. 'Sıkıntı bitti' diye müjde vermişlerdi. Ama lafta kaldı. Bizim sokağın lambaları yaklaşık bir aydan beri yanmıyor. Bu kış günü insanlar karanlık sokaktan geçerken ürperiyor. Bir arıza bunca zamandan beri giderilmez mi?" Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım bir an önce sokak lambaları yanar.

SOKAK AYDINLATMA DİREKLERİ BİLE YOK
Adana'dan yine bir karanlık sokak şikayeti. Okurumuz, "Çukurova ilçesine bağlı Yurt Mahallesi 71475 nolu sokakta oturuyorum. Bizim sokağın önünde, arkasında, yanında bulunan tüm sokaklar aydınlık. Bir tek bizim burası karanlık. Sokak lambalarının direği bile takılmamış. Çok aktif ve geniş bir sokak. Yayalarda çok yoğun bir şekilde kullanıyor. Karanlık oluyor, kadınlar yürümeye korkuyor. Gece insanlar sokakta yürürken zorlanıyor. Hem karanlık, hem de zaman zaman karşılaştıkları sokak köpekleri yüzünden. Lütfen çağrımıza kulak verilsin" diyor. Şikayeti köşeme taşıdım. İnşallah sokak lambası talebi yerine getirilir.

GÜLMECE
Temel savaşta büyük çatışmanın hemen ardından gecenin sessizliğinde bir sigara yakar. Arkadaşı bağırır: "Ne yapıyorsun bu çok tehlikeli!.." Temel sakin: "Merak etme içime çekmeyrum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Bir aydan beri yanmayan sokak lambaları isyan ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN