Tarsus'ta metruk binalara müdahale

Giriş Tarihi: 29.1.2015
Tarsus'ta metruk binalara müdahale

Mersin'in Tarsus ilçesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri Bağlar Mahallesi'ndeki metruk binalarda kalan ve vatandaşların şikayet ettiği kişileri çıkardı

Tarsus'un Bağlar Mahallesi'nde vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri metruk binalarda naylon çadırlarda gelişigüzel yaşayan kişilere müdahale etti. Çevreye rahatsızlık veren kişileri Emniyet Müdürlüğü'nün yardımlarıyla çıkaran zabıta ekipleri çadırları yıkarak naylon ve branda türü malzemeleri müsadere etti.

YANGIN TEHLİKESİ DE VAR

Sahipleri tarafından boşaltılan ve çoğunlukla evsizler veya madde bağımlılarının kullandığı metruk evler, yangın ve yıkılma gibi riskler taşıyor. Belediyenin almış olduğu tedbirleri aşarak metruk evlere giren evsizler ve madde bağımlıları, ayrıca yaktıkları ateşlerle de adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Havaların soğuduğu ve yağışların arttığı kış günlerinde metruk binaları naylonla çevirip içinde yaşamaya çalışan insanlara müdahale edilmediği takdirde çevrede rahatsızlık verici olayların artacağından korktuklarını dile getiren vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus'ta metruk binalara müdahale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN