Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi 5 yeni kavşak yapacak

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Büyükşehir Belediyesi 5 yeni kavşak yapacak
Gaziantep'in ulaşım mastır planın doğrultusunda kentte yapılacak çalışmaları açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2015 yılı içerisinde 5 köprülü kavşak daha yapılacağını söyledi. Şahin, tramvayda taşınan yolcu sayısını arttırmak ve sefer sayısını azaltarak trafiği rahatlamak için ikili tramvay sistemine geçeceklerini açıkladı.

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI
Başkan Şahin, köprülü kavşakların Naci Topçuoğlu Bulvarı, Beykent Kavşağı, Erdem Koleji, Dedeman ve Şehirgösteren Mahallesi'nde yapılacağını açıkladı. Şahini, Karataş-çevre yolu bağlantısı, Beykent TOKİ çıkışı, Tugay Kavşağı genişletmesi, Ataman Kışlası önü menfez genişletmesi, Burç çevre yolu bağlantısı, TED Koleji-çevre yolu bağlantısı, Yamaçtepe-çevre yolu bağlantısında yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirtti.

MOBİL KART27

Ulaşımdaki sıkıntıları asgariye indirmek için bir takım projeler ürettiklerini açıklayan Şahin, hafif raylı sistemde de bazı yenilikler yapılacağını söyledi. Hafif raylı sistem ile günde 65 bin yolcunun taşındığını aktaran Şahin, yolcu sayısını 120 bine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. 15 Şubat tarihinden itibaren de ulaşımda "Mobil Kart27" ile yeni bir uygulamaya başlayacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi 5 yeni kavşak yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN