Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kente hizmet için gece keşfe çıkıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, kurmaylarını da yanına alıp gecenin karanlığında kent için yapılacak çalışmaları yerinde tespit ediyor

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Kente hizmet için gece keşfe çıkıyor
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Uykumuzda bile kentimizi düşünüyoruz" dedi. Geceleri mesai arkadaşlarıyla birlikte kenti adım adım gezdiklerini söyleyen Ekoç, "Nereye neyi nasıl yapabiliriz diye gecenin sakinliğinden faydalanıyoruz. Ellerimizde planlar, projeler yerinde tespit yapıyoruz. Gece geç saatlere kadar yaptığımız çalışmaların neticesinde evimizde uykuya daldığımız zaman bile Kahramanmaraş'ı düşünüyoruz" diye konuştu.

İMAJ ÇALIŞMASI
Hükümet Caddesi'nde bulunan esnafı gezen ve onlarla kısa sohbetler yaparak dilek ve şikayetlerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç "Yusuflar Mahallesi'nde bu silueti bozmadan bölgenin yapısına uygun konutlar yapacağız. Yusuflar Mahallesi bir imaj çalışması olacak. Biz istiyoruz ki insanlarımız en iyi ve en güzel şekilde yaşasın. Biz Kahramanmaraş'a hizmet için göreve talip olduk" diye konuştu.

TRAFİK 40 YILLIK SORUN

Mevcut ana arterlerin trafik yükünü kaldırmadığını ifade eden Erkoç, sorunun 30-40 yıldır devam ettiğini söyledi. Erkoç, "Şehrimiz doğu-batı istikametinde bir yerleşime sahip. Yollarımız da hep bu doğrultuda gelişmiş. Araç sayısı hayli fazla. Sümbüllü yolu trafik yükünü hafifletecek. Bu yolu tamamladığımız zaman şehrimizin batısını merkeze bağlayacağız. Sarayaltı Caddesi'ni Kanlıdere'ye bağlayacağız" dedi.

OSB'YE TOPLU ULAŞIM

Kavlaklı ve OSB'ye toplu taşıma konusuna da değinen Başkan Erkoç şunları söyledi: O bölgede faaliyet gösteren K plakalı bazı arkadaşlarımız bize gelip otobüs almak istediklerini söyledi. Yakında o bölgeye halk otobüsleri çalışmaya başlayacak. Şu anda 14 tane büyük otobüs alıyoruz. Kuracağımız havuz sistemi ile dolmuşçu kardeşlerimizi de otobüs almaya yönlendireceğiz. Kimsenin rızkına mani olmayacağız. İnsanlar hem ekmek parasını kazanacak hem de vatandaş rahat bir şekilde yolculuk yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kente hizmet için gece keşfe çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN