'Net göç' veren Adana daha yaşanabilir bir kent olmalı

Giriş Tarihi: 1.2.2015
'Net göç' veren Adana daha yaşanabilir bir kent olmalı
Adana Valisi Mustafa Büyük, Ticaret Odası (ATO) Meclis Toplantısı'na katıldı. Meclis Başkan Vekili Kemal Atilla'nın yönettiği mecliste işadamlarına hitap eden Vali Mustafa Büyük, geçtiğimiz günlerde açıklanan nüfus istatistiklerine değinerek Adana'yla ilgili verileri değerlendirdi. 2014'te Adana'nın 50 bin göç alıp 62 bin göç verdiğini belirten Büyük, "Yani Adana 12 bin 'net göç' vermiş" dedi. Vali Büyük, tablonun değişmesi için yapılması gerekenlere dikkat çekti.

BİRLİKTELİKLE YAPABİLİRİZ

Vali Büyük şöyle konuştu: "Göç vermek olumsuz bir şey mi? Bu, göçün nevine bağlı. Doğu illerimizden alıp batı illerimize verdiğimize göre, biraz daha nitelikli göç verdiğimizi söyleyebiliriz. Bunun için de önleyici tedbirler de almamız gerekiyor. Şehrin yaşanabilirlik kriterlerini geliştirmek, eksikleri gidermek, yatırımlar yaparak yeni istihdam alanları oluşturmak zorundayız. Bunu ancak, kamu, yerel yönetimler ve işadamlarının birlikteliğiyle yapabiliriz. Birlikteliği sağlamadan olumlu bir şey yapmak mümkün değil."

SİTELER İÇİN ÇALIŞILIYOR

Adana Valisi Mustafa Büyük, bir meclis üyesinin metro ve ulaşımla ilgili sorusuna ise "Ulaştırma Bakanımız bir ziyaret için geldiğinde, kendisinden, Adana'ya özel bir program sözü aldım. En önemli gündem mademizin metro ve şehir içi ulaşım konusu olduğunu belirttik. Tabii bu noktalarda biraz çaba harcamak gerekli. Şimdiden kesin bir şey söylemek mümkün değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Net göç' veren Adana daha yaşanabilir bir kent olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN