Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi sıra ödemede

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Şimdi sıra ödemede

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Adana'da 120 bin kişinin 1 milyar 250 milyon liralık borcunu yapılandırdığını söyledi

Bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına olanak sağlayan 6552 sayılı kanun kapsamında Adana'da yaklaşık 120 bin kişi, vergi ve ceza borçlarını yapılandırdı. İl genelinde toplam 1 milyar 250 milyon liralık borç yapılandırılırken, ilk taksit için son tarih olan 2 Şubat'a sayılı günler kala Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı mükellefleri ödeme konusunda uyardı. Tunalı, "Yapılandırma tutarı, hedefimize çok yakın gerçekleşti. Mükelleflerden aynı hassasiyeti taksitlerin ödenmesi konusunda da bekliyoruz" dedi.

HAKKINIZI KAYBETMEYİN

Yapılandırma hakkının, 30 Nisan 2014 tarihinden önceki borçları kapsadığını kaydeden Tunalı, Adana'da 20'ye yakın kalemde vergi ve ceza borçları için mükelleflerden başvuru aldıklarını ve yapılandırma işlemlerini gerçekleştirdiklerini söyledi. 2 Şubat'a kadar ilk taksitlerin ödenmesi gerektiğini vurgulayan Tunalı, "Aynı yıl içinde 2 defadan fazla taksit ödenmemesi ya da geç ödenmesi halinde, yapılandırma hakkı ortadan kalkıyor. Borç, yapılandırmadan önceki faiziyle tahsil ediliyor. Mükelleflerimiz haklarını kaybetmemek için titiz davranmalı" diye konuştu.

İNTERNETTE HİZMET VAR
SABAH Güney'e yaptığı açıklamada Adana Vergi Dairesi'nin internetten sunduğu hizmetlere de değinen Ahmet Tunalı, Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin sanal ortamda kredi kartıyla taksitli olarak ödenebileceğini söyledi. www.adanavdb. org.tr adresli siteden 'ihtaren yapılan tebligat'ların bilgisine de ulaşılabileceğini kaydeden Tunalı, "Ayrıca engellilerin vergi indirimleri konusunda da internetten hizmet sunuyoruz. Herhangi bir vergi borcunuzun olup olmadığını öğrenmek de internet sitemizden mümkün" diye konuştu. Tunalı Adana Vergi Dairesi'nin internet sitesini günde bin 200 - bin 500 kişinin ziyaret ettiğini, zaman zaman bu sayının 5 bini bulduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi sıra ödemede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN